Skip to content

2019-2020 ARCHIVE: Division 3 Individuals

2019-2020 ARCHIVE: Division 3 Individuals

2019-2020 D3 – Individual Ranking #11 – Monday, February 24, 2020

106 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brayden Sonnentag Cadott 9
2 2 Luke Thaemert St. Croix Falls 12
3 3 Nolan McKittrick Royall 11
4 6 Ray LeMieux Coleman 9
5 7 Mason Welsh Iowa Grant/Highland 10
6 10 Mitchell Anderson Clear Lake 9
7 11 Mark Szombathelyi Random Lake 11
8 HM Jonah Dennis Riverdale 10
9 HM Mason Hoopman Cedar Grove/Belgium 9
10 HM Luke Misco Lena 9
11 HM Peter Esser Pittsville 12
12 NR Isaiah Wagner Princeton 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tanner Gerber/Kegan Koshiol Cameron/St. Croix Falls 10/9
2 2 Remington Bontreger Lancaster 11
3 3 Troy Dolphin Kenosha Christian Life 10
4 4 Dominic Leintz Clear Lake 9
5 6 Grant Geiger Brillion 11
6 5 Kevin Klemm Manawa 11
7 7 Chance Gruber Coleman 10
8 8 Karter Stuttgen Stratford 11
9 9 Cole Slark Markesan 11
10 10 Jayden Glasbrenner Fennimore 9
11 11 Justice Dilley Riverdale 11
12 12 Tanner Birenbaum Random Lake 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Carter Greening Weyauwega-Fremont 12
2 2 Cash Stewart Poynette 10
3 3 Josiah Berg Boyceville 10
4 4 Luke Blair Fennimore 12
5 5 Colten Klemm Manawa 11
6 7 Jericho Helser Shiocton 11
7 8 Ethan Sanfelippo Random Lake 11
8 9 Juan Alonso Waterloo 11
9 10 Mason Will St. Croix Falls 10
10 12 Tarrin Riley Mineral Point 9
11 HM Derick Vollendorf Ladysmith 11
12 HM Logan Turben Westby 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Gavin Drexler Stratford 10
2 2 Javis Pinter Kenosha Christian Life 11
3 5 Noah Krahenbuhl Pecatonica/Argyle 11
4 6 Bo Niewiadomski Rosholt 11
5 4 Will Bieber Coleman 9
6 8 Tyler Schunck Shell Lake 11
7 11 Cael Large Ozaukee 11
8 HM Nate Stuart Boyceville 11
9 7 Griffin Slezewski Southern Door 11
10 HM Ashton Miess Riverdale 9
11 10 Julian Spriggle Cochrane Fountain City 12
12 NR James Amacher Poynette 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Max Schwabe Stratford 12
2 2 Alex Birchman Fennimore 12
3 3 Cael Erickson Cedar Grove-Belgium 10
4 5 Joseph Penchi La Crosse Aquinas 10
5 6 Harley Rivera Kenosha Christian Life 10
6 8 Jayson Toellner Bonduel 11
7 10 Tristan Drier Cadott 9
8 7 Matt Anderson Clear Lake 11
9 9 Zach Foley Cochrane-Fountain City 11
10 12 Camron Dammann Pittsville 11
11 HM Ryan Applebee Tri-County 12
12 NR Nick Wilfong Deerfield 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 2 Karson Casper Coleman 10
2 3 Aiden Brosinski De Soto 10
3 1 Aidan Nutter Fennimore 12
4 5 Max Sokolski Bonduel 11
5 4 Dylan Baird Auburndale 12
6 6 Gunnar Hamre Poynette 9
7 9 Kade Pinter Kenosha Christian Life 11
8 12 Elijah Lucio Stratford 10
9 HM Parker Scholler Random Lake 11
10 HM Calvin Hargrove La Crosse Aquinas 9
11 NR Cole Pfeiffer Cadott 9
12 NR Ira Bialzik Boyceville 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Kole Marko St. Croix Falls 10
2 3 Garnett Stebane Brillion 10
3 2 Sam Kuchta Coleman 12
4 4 Hunter Bruhn Phillips 12
5 7 Mason Lull Fennimore 12
6 HM Joey Bock Random Lake 12
7 NR Braiden Pickett Boscobel 12
8 8 Hayden Kurth Dodgeland 12
9 6 Monty Jennings Ithaca/Weston 12
10 11 Kolton Tesarik Mishicot 11
11 HM Sam Wilson Kenosha Christian Life 9
12 NR Bennett Schramski Cumberland 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Aiden Vandenbush Random Lake 11
2 6 Mason Haas Amherst 11
3 5 Nelson Wahl Cadott 11
4 2 Korben Brown Parkview 11
5 8 Ryan Roy Wabeno/Laona 9
6 3 Grant Englebert Southern Door 11
7 4 Jacob Heiden Stratford 11
8 7 Bennett Bergmann St. Croix Falls 11
9 HM Logan Schneider Lancaster 12
10 HM Jason Sedbrook Iowa Grant/Highland 12
11 11 Jordan Keegan Riverdale 12
12 NR Dylan Tuenissen Cedar Grove/Belgium 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Devin Dennee Stratford 12
2 2 Tyler Blanchard Coleman 11
3 3 Nolan Springer Mineral Point 11
4 4 Tyler Lovejoy Laconia 12
5 8 Breed Shepard Crandon 12
6 10 Ivan Ruble Clear Lake 12
7 5 Will Peters Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm 12
8 6 Sawyer Willis Ithaca/Weston 12
9 HM Sawyer De Ruyter Cedar Grove-Belgium 11
10 9 Andrew Benzing Dodgeland 11
11 11 Nick Blaschke Fennimore 12
12 NR Dion Helser Shiocton 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brady Spaeth Cadott 12
2 2 Connor Vatland Westby 12
3 3 Tyler Hach Riverdale 12
4 5 Brandon Zamorano Horicon 12
5 4 Dylan Horstmeyer Marshall 12
6 10 Adam Charnecke Rosholt 12
7 12 Cole Klimek Coleman 10
8 6 Bryce Best Flambeau 11
9 8 Samuel Schwabe Random Lake 10
10 HM Cal Dorota Iowa Grant/Highland 10
11 HM Garrett Kilgas Brillion 10
12 NR Blake Flach Shell Lake 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tretten Joles Boyceville 11
2 2 John Bieber Coleman 12
3 3 Logan Shramek Blair-Taylor 12
4 4 Will Ahnen Fennimore 12
5 5 Mason Hughes Mineral Point 11
6 8 Brock Upson Random Lake 11
7 6 Reese Anderson Rosholt 12
8 11 Tye Bader Dodgeland 12
9 7 Aaron Duenk Cedar Grove-Belgium 12
10 10 Ben Strehlow Weyauwega-Fremont 11
11 HM Steven Pfeiffer Cadott 12
12 HM Tucker Lagerstrom Glenwood City 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Trevor Dennee/McKinley Erickson Stratford/Saint Croix Falls 12/11
2 2 Shamus McLain Coleman 12
3 3 Connor Westfall Athens 12
4 4 Isaac Banker Bonduel 11
5 7 Sam Galoff Brillion 10
6 6 Dustin Wolf Lancaster 12
7 10 Raith Bauer Mondovi 12
8 12 Cezar Garcia De Soto 11
9 HM Jake Pronschinske Palmyra-Eagle 12
10 HM Markus Ramirez Cedar Grove/Belgium 11
11 HM Dakota Reinwald Horicon 12
12 NR Noah DeGroot Aquinas 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Ethan Heil Edgar 12
2 3 Aaron Ragels Fennimore 12
3 6 Frank Koeppel Mishicot 12
4 7 Ethan Tegels Cadott 12
5 2 Cole Ebert Reedsville 10
6 8 Dylan Nottestad Westby 10
7 10 Liam Herrick Whitehall 11
8 11 Milan Monchilovich Cumberland 11
9 HM Lukas David Johnson Creek 12
10 HM Isaiah Hernandez Kenosha Christian Life 11
11 HM Andrew Elmhorst Manawa 11
12 NR Diego Morales Cedar-Grove/Belgium 9
HM
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tanner Gaffey St. Croix Falls 11
2 2 Bryce Friday Markesan 12
3 3 Spencer Karban Coleman 11
4 4 Wade Stanger Ladysmith 11
5 5 Parker Renken Chequamegon 12
6 6 Evan Grubbs Kenosha Christian Life 12
7 9 John Farkas Amherst 12
8 10 Logan Klaas Fennimore 12
9 11 Clay Berra La Crosse Aquinas 12
10 12 Dawson Wilmot Riverdale 11
11 HM Jaden Bemis Crivitz 12
12 HM Jordan Arendt Random Lake 10

(D3 Individual #10 missing)

2019-2020 D3 – Individual Ranking #9 Tuesday, February 11, 2020

106 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brayden Sonnentag Cadott 9
2 2 Luke Thaemert St. Croix Falls 12
3 3 Nolan McKittrick Royall 11
4 4 Lucas Sullivan Mineral Point 9
5 5 Robert Flege La Crosse Aquinas 9
6 6 Ray LeMieux Coleman 9
7 8 Brett Birchman Fennimore 9
8 7 Mason Welsh Iowa Grant/Highland 10
9 9 Ian Radintz Glenwood City 9
10 11 Mitchell Anderson Clear Lake 9
11 10 Mark Szombathelyi Random Lake 11
12 NR Kayne Johnson Cameron 9
HM 12 Talon Armatoski Amherst 9
HM HM Jonah Dennis Riverdale 10
HM HM Luke Misco Lena 9
HM HM Brooks Kraus Athens 10
HM HM Jesse Burg Cedar Grove/Belgium 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tanner Gerber Cameron 10
2 2 Remington Bontreger Lancaster 11
3 3 Troy Dolphin Kenosha Christian Life 10
4 4 Dominic Leintz Clear Lake 9
5 5 Grant Geiger Brillion 11
6 6 Kevin Klemm Manawa 11
7 7 Cole Slark Markesan 11
8 8 Jayden Glasbrenner Fennimore 9
9 10 Justice Dilley Riverdale 11
10 9 Trapper Nafzger Mineral Point 10
11 11 Kaleb Casey Spring Valley/ Elmwood 10
12 HM Tanner Birenbaum Random Lake 11
HM 12 Hutson Kane Crandon 11
HM HM Mason Hoopman Cedar Grove/Belgium 9
HM HM Andy Grant Glenwood City 11
HM HM Logan Harel Cadott 10
HM HM Logan Gaulke Stratford 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Carter Greening Weyauwega-Fremont 12
2 2 Cash Stewart Poynette 10
3 3 Josiah Berg Boyceville 10
4 4 Luke Blair Fennimore 12
5 5 Colten Klemm Manawa 11
6 6 Kaleb Sonnentag Cadott 10
7 7 Jericho Helser Shiocton 11
8 8 Tyson Bogacz Bonduel 9
9 9 Ethan Sanfelippo Random Lake 11
10 10 Juan Alonso Waterloo 11
11 11 Mason Will St. Croix Falls 10
12 12 Chance Gruber Coleman 10
HM 11(126) Remington Ladd Cameron 12
HM NR Tarrin Riley Mineral Point 9
HM HM Blake Delsman Reedsville 10
HM HM Noah Altmann Auburndale 10
HM HM Karter Stuttgen Stratford 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Gavin Drexler Stratford 10
2 2 Javis Pinter Kenosha Christian Life 11
3 3 Brody Lee Fennimore 11
4 4 Will Bieber Coleman 9
5 5 Noah Krahenbuhl Pecatonica/Argyle 11
6 6 Bo Niewiadomski Rosholt 11
7 7 Luis Lagunes Bonduel 11
8 8 Griffin Slezewski Southern Door 11
9 9 Tyler Schunck Shell Lake 11
10 10 Colton Lovejoy Laconia 10
11 12 Julian Spriggle Cochrane Fountain City 12
12 HM Cael Large Ozaukee 11
HM HM Brett Palubicki Crandon 9
HM HM Derick Vollendorf Ladysmith 11
HM HM Treyton Starkey Iowa Grant/Highland 10
HM HM Logan Turben Westby 12
HM NR Jack McDonough Deerfield 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Alex Birchman Fennimore 12
2 4 Cael Erickson Cedar Grove-Belgium 10
3 2 Tristan Hammen Random Lake 12
4 3 Joseph Penchi La Crosse Aquinas 10
5 5 Harley Rivera Kenosha Christian Life 10
6 6 Matt Anderson Clear Lake 11
7 7 Jason Toellner Bonduel 11
8 8 Ryan Applebee Tri-County 12
9 9 Zach Foley Cochrane-Fountain City 11
10 10 Tristan Drier Cadott 9
11 11 Eli Lucio Stratford 10
12 12 Jaden Schienebeck Chequamegon 12
HM HM Carter Lull Lancaster 11
HM HM Camron Dammann Pittsville 11
HM HM Jared Sweno Marathon 11
HM HM Nate Stuart Boyceville 11
HM HM Kyle Conard Southern Door 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Max Schwabe Stratford 12
2 2 Aidan Nutter Fennimore 12
3 3 Karson Casper Coleman 10
4 4 Aiden Brosinski De Soto 10
5 5 Dylan Baird Auburndale 12
6 6 Max Sokolski Bonduel 11
7 7 Gunnar Hamre Poynette 9
8 9 Landon Kasper Reedsville 12
9 8 Brant Cracraft Mishicot 10
10 10 Kade Pinter Kenosha Christian Life 11
11 11 Jared Jahnke Shiocton 11
12 12 Jake Rogers New Lisbon 12
HM HM Zack Clark St. Croix Falls 11
HM HM Parker Scholler Random Lake 11
HM HM Calvin Hargrove La Crosse Aquinas 9
HM HM Josh Roloff Winnebago Lutheran Academy 11
HM NR Matthew Crosby Lancaster 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Kole Marko St. Croix Falls 10
2 2 Sam Kuchta Coleman 12
3 4 Hunter Bruhn Phillips 12
4 5 Konner Stuttgen Stratford 9
5 3 Mason Lull Fennimore 12
6 6 Carter Brunke Athens 12
7 7 Bryan Griffin Manawa 11
8 8 Kolton Tesarik Mishicot 11
9 9 Hayden Kurth Dodgeland 12
10 10 Isaiah Wollet Johnson Creek 12
11 11 Garnett Stebane Brillion 10
12 12 Tony Jopek Crivitz 12
HM HM Monty Jennings Ithaca/Weston 12
HM HM Logan Schneider Lancaster 12
HM HM Joey Bock Random Lake 12
HM HM Zach DeGroot La Crosse Aquinas 12
HM NR Braiden Pickett Boscobel 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Aiden Vandenbush Random Lake 11
2 2 Grant Englebert Southern Door 11
3 3 Nelson Wahl Cadott 11
4 4 Korben Brown Parkview 11
5 5 Bennett Bergmann St. Croix Falls 11
6 6 Jacob Heiden Stratford 11
7 8 Ryan Roy Wabeno/Laona 9
8 9 Jakob Horton Coleman 11
9 7 Blade Niewiadomski Rosholt 10
10 10 Tristin Grant Cashton 12
11 11 Lane Meltesen Necedah 12
12 12 Jason Sedbrook Iowa Grant/Highland 12
HM HM Logan Clary Ithaca-Weston 12
HM HM Ashtyn Waite Cameron 10
HM HM Dylan Teunissen Cedar Grove/Belgium 11
HM HM Steve Johnson Lake Country Lutheran 12
HM HM Lance Crawford Mondovi 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Devin Dennee Stratford 12
2 2 Tyler Blanchard Coleman 11
3 3(170) Nolan Springer Mineral Point 11
4 NR Sawyer Willis Ithaca/Weston 12
5 3 Easton Schraepfer Pecatonica/Argyle 12
6 5(170) Tyler Lovejoy Laconia 12
7 4 Mason Haas Amherst 11
8 5 Will Peters Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm 12
9 6 Carter Stebane Brillion 11
10 7 Spencer Kraus Athens 12
11 8 Michael Kirch Chequamegon 12
12 9 Breed Shepard Crandon 12
HM 10 Andrew Benzing Dodgeland 11
HM HM Nick Blaschke Fennimore 12
HM 11 Jordan Keegan Riverdale 12
HM 12 Ashton Roach Royall 11
HM NR Wyatt Egan Parkview 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brady Spaeth Cadott 12
2 2 Connor Vatland Westby 12
3 4 Dylan Horstmeyer Marshall 12
4 6 Samuel Schwabe Random Lake 10
5 7 Cole Klimek Coleman 10
6 8 Hunter Ford Stratford 11
7 7(182) Bryce Best Flambeau 11
8 10 Cal Dorota Iowa Grant/Highland 10
9 9 Brandon Zamorano Horicon 12
10 11 Aiden Ciha Cambridge 11
11 12 Adam Charnecke Rosholt 12
12 HM Garrett Kilgas Brillion 10
HM HM Blake Flach Shell Lake 11
HM HM Ivan Ruble Clear Lake 12
HM NR Mason Miles Fennimore 12
HM NR John Bartaszewicz Markesan 12
HM HM Austin Pogreba Palmyra-Eagle 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tretten Joles Boyceville 11
2 2 Trevor Dennee Stratford 12
3 3 John Bieber Coleman 12
4 4 Logan Shramek Blair-Taylor 12
5 3(195) Will Ahnen Fennimore 12
6 5 Mason Hughes Mineral Point 11
7 6 Tyler Hach Riverdale 12
8 8 Isaac Diaz Oconto 12
9 9 Ben Strehlow Weyauwega-Fremont 11
10 10 Brock Upson Random Lake 11
11 11 Colin Schuman Brillion 11
12 12 Dakota Reinwald Horicon 12
HM HM Reese Anderson Rosholt 12
HM HM Tye Bader Dodgeland 12
HM HM Aaron Duenk Cedar Grove-Belgium 12
HM HM Jack Nelson Unity 12
HM HM Luke Schwengels Parkview 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Shamus McLain Coleman 12
2 2 Connor Westfall Athens 12
3 5 Isaac Banker Bonduel 11
4 4 Brock Sanger Weyauwega-Fremont 12
5 6 Gavin Tegels Cadott 10
6 7 Dustin Wolf Lancaster 12
7 8 Sam Galoff Brillion 10
8 HM Blake Siebert Cumberland 10
9 9 McKinley Erickson St. Croix Falls 11
10 10 Raith Bauer Mondovi 12
11 11 Raife Smart Stratford 10
12 NR Keagan Stelzer Lourdes Academy 12
HM 12 Jaden Bemis Crivitz 12
HM HM Jake Pronschinske Palmyra-Eagle 12
HM HM Daniel Saylor Markesan 12
HM HM Max Brunner Chequamegon 12
HM HM Luke Wohlrab Royall 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Ethan Heil Edgar 12
2 2 Cole Ebert Reedsville 10
3 4 Caden Stratka Lancaster 12
4 5 Aaron Ragels Fennimore 12
5 6 Nathan Pelke Mondovi 12
6 7 Frank Koeppel Mishicot 12
7 8 Levi Galoff Brillion 11
8 9 Ethan Tegels Cadott 12
9 3 Dylan Nottestad Westby 10
10 10 Liam Herrick Whitehall 11
11 11 Kyle Zehm St. Croix Falls 12
12 12 Milan Monchilovich Cumberland 11
HM HM Cezar Garcia De Soto 11
HM HM Isaiah Hernandez Kenosha Christian Life 11
HM HM Lukas David Johnson Creek 12
HM HM Andrew Elmhorst Manawa 11
HM NR Daniel Nordstrom Mineral Point 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tanner Gaffey St. Croix Falls 11
2 2 Spencer Karban Coleman 11
3 3 Bryce Friday Markesan 12
4 4 Wade Stanger Ladysmith 11
5 5 Parker Renken Chequamegon 12
6 6 Evan Grubbs Kenosha Christian Life 12
7 7 Dawson Wilmot Riverdale 11
8 8 Clay Berra La Crosse Aquinas 12
9 9 Wylie Dunn Whitehall 10
10 10 Josh Briggs Cadott 12
11 12 John Farkas Amherst 12
12 11 Easton Kilty Stratford 12
HM NR Chris Rogstad Blair-Taylor 11
HM HM Gavan Stark Hustisford 11
HM HM Logan Klaas Fennimore 12
HM HM Jonah Marchwick Ithaca/Weston 12
HM HM Josh Bowen Iowa Grant/Highland 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

2019-2020 D3 – Individual Ranking #8 Tuesday, February 4, 2020

106 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brayden Sonnentag Cadott 9
2 2 Luke Thaemert St. Croix Falls 12
3 3 Nolan McKittrick Royall 11
4 4 Lucas Sullivan Mineral Point 9
5 6 Robert Flege La Crosse Aquinas 9
6 8(113) Ray LeMieux Coleman 9
7 5 Mason Welsh Iowa Grant/Highland 10
8 7 Brett Birchman Fennimore 9
9 8 Ian Radintz Glenwood City 9
10 10 Mark Szombathelyi Random Lake 11
11 9 Mitchell Anderson Clear Lake 9
12 11 Talon Armatoski Amherst 9
HM 12 Jonah Dennis Riverdale 10
HM HM Luke Misco Lena 9
HM HM Brooks Kraus Athens 10
HM HM Jesse Burg Cedar Grove/Belgium 9
HM HM Evan Suer Parkview 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tanner Gerber Cameron 10
2 2 Remington Bontreger Lancaster 11
3 3 Troy Dolphin Kenosha Christian Life 10
4 4 Dominic Leintz Clear Lake 9
5 5 Grant Geiger Brillion 11
6 6 Kevin Klemm Manawa 11
7 9 Cole Slark Markesan 11
8 7 Jayden Glasbrenner Fennimore 9
9 10 Trapper Nafzger Mineral Point 10
10 11 Justice Dilley Riverdale 11
11 HM Kaleb Casey Spring Valley/ Elmwood 10
12 12 Hutson Kane Crandon 11
HM HM Mason Hoopman Cedar Grove/Belgium 9
HM HM Andy Grant Glenwood City 11
HM HM Logan Harel Cadott 10
HM HM Logan Gaulke Stratford 10
HM NR Tanner Birenbaum Random Lake 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Carter Greening Weyauwega-Fremont 12
2 2 Cash Stewart Poynette 10
3 4 Josiah Berg Boyceville 10
4 3 Luke Blair Fennimore 12
5 5 Colten Klemm Manawa 11
6 6 Kaleb Sonnentag Cadott 10
7 8 Jericho Helser Shiocton 11
8 10 Tyson Bogacz Bonduel 9
9 11 Ethan Sanfelippo Random Lake 11
10 9 Juan Alonso Waterloo 11
11 12 Mason Will St. Croix Falls 10
12 HM Chance Gruber Coleman 10
HM HM Blake Delsman Reedsville 10
HM HM Noah Altmann Auburndale 10
HM 7 Karter Stuttgen Stratford 11
HM HM Caden Lindner Iowa Grant/Highland 9
HM NR Sean McConnell Brillion 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Gavin Drexler Stratford 10
2 2 Javis Pinter Kenosha Christian Life 11
3 3 Brody Lee Fennimore 11
4 4 Will Bieber Coleman 9
5 5 Noah Krahenbuhl Pecatonica/Argyle 11
6 6 Bo Niewiadomski Rosholt 11
7 7 Luis Lagunes Bonduel 11
8 8 Griffin Slezewski Southern Door 11
9 9 Tyler Schunck Shell Lake 11
10 10 Colton Lovejoy Laconia 10
11 11 Remington Ladd Cameron 12
12 12 Julian Spriggle Cochrane Fountain City 12
HM HM Cael Large Ozaukee 11
HM HM Brett Palubicki Crandon 9
HM HM Derick Vollendorf Ladysmith 11
HM HM Treyton Starkey Iowa Grant/Highland 10
HM HM Logan Turben Westby 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Alex Birchman Fennimore 12
2 2 Tristan Hammen Random Lake 12
3 3 Joseph Penchi La Crosse Aquinas 10
4 4 Cael Erickson Cedar Grove-Belgium 10
5 5 Harley Rivera Kenosha Christian Life 10
6 6 Matt Anderson Clear Lake 11
7 7 Jason Toellner Bonduel 11
8 9 Ryan Applebee Tri-County 12
9 10 Zach Foley Cochrane-Fountain City 11
10 HM Tristan Drier Cadott 9
11 8 Eli Lucio Stratford 10
12 11 Jaden Schienebeck Chequamegon 12
HM 12 Carter Lull Lancaster 11
HM HM Camron Dammann Pittsville 11
HM HM Jared Sweno Marathon 11
HM HM Nate Stuart Boyceville 11
HM HM Kyle Conard Southern Door 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Max Schwabe Stratford 12
2 2 Aidan Nutter Fennimore 12
3 3 Karson Casper Coleman 10
4 4 Aiden Brosinski De Soto 10
5 5 Dylan Baird Auburndale 12
6 6 Max Sokolski Bonduel 11
7 7 Gunnar Hamre Poynette 9
8 8 Brant Cracraft Mishicot 10
9 9 Landon Kasper Reedsville 12
10 10 Kade Pinter Kenosha Christian Life 11
11 11 Jared Jahnke Shiocton 11
12 12 Jake Rogers New Lisbon 12
HM HM Zack Clark St. Croix Falls 11
HM HM Calvin Hargrove La Crosse Aquinas 9
HM HM Josh Roloff Winnebago Lutheran Academy 11
HM HM Tommy Quinn Cameron 10
HM HM Parker Scholler Random Lake 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Kole Marko St. Croix Falls 10
2 2 Sam Kuchta Coleman 12
3 3 Mason Lull Fennimore 12
4 HM Hunter Bruhn Phillips 12
5 4 Konner Stuttgen Stratford 9
6 5 Carter Brunke Athens 12
7 6 Bryan Griffin Manawa 11
8 7 Kolton Tesarik Mishicot 11
9 10 Hayden Kurth Dodgeland 12
10 4(152) Isaiah Wollet Johnson Creek 12
11 9 Garnett Stebane Brillion 10
12 8 Tony Jopek Crivitz 12
HM 12 Monty Jennings Ithaca/Weston 12
HM HM Logan Schneider Lancaster 12
HM HM Joey Bock Random Lake 12
HM HM Zach DeGroot La Crosse Aquinas 12
HM NR Dawson Webster Cadott 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Aiden Vandenbush Random Lake 11
2 2 Grant Englebert Southern Door 11
3 3 Nelson Wahl Cadott 11
4 5 Korben Brown Parkview 11
5 6 Bennett Bergmann St. Croix Falls 11
6 7 Jacob Heiden Stratford 11
7 8 Blade Niewiadomski Rosholt 10
8 9 Ryan Roy Wabeno/Laona 9
9 10 Jakob Horton Coleman 11
10 11 Tristin Grant Cashton 12
11 HM(160) Lane Meltesen Necedah 12
12 12 Jason Sedbrook Iowa Grant/Highland 12
HM HM Logan Clary Ithaca-Weston 12
HM HM Ashtyn Waite Cameron 10
HM HM Dylan Teunissen Cedar Grove/Belgium 11
HM HM Steve Johnson Lake Country Lutheran 12
HM HM Lance Crawford Mondovi 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Devin Dennee Stratford 12
2 2 Tyler Blanchard Coleman 11
3 4 Easton Schraepfer Pecatonica/Argyle 12
4 5 Mason Haas Amherst 11
5 6 Will Peters Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm 12
6 7 Carter Stebane Brillion 11
7 3 Spencer Kraus Athens 12
8 8 Michael Kirch Chequamegon 12
9 9 Breed Shepard Crandon 12
10 10 Andrew Benzing Dodgeland 11
11 11 Jordan Keegan Riverdale 12
12 12 Ashton Roach Royall 11
HM HM Nick Blaschke Fennimore 12
HM HM Casey Dykstra Princeton 12
HM HM Parker Anderson Phillips 11
HM HM Graidy Guggisburg St. Croix Falls 11
HM NR Brayden Wolf Spring Valley/Elmwood 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brady Spaeth Cadott 12
2 2 Connor Vatland Westby 12
3 3 Nolan Springer Mineral Point 11
4 4 Dylan Horstmeyer Marshall 12
5 5 Tyler Lovejoy Laconia 12
6 7 Samuel Schwabe Random Lake 10
7 8 Cole Klimek Coleman 10
8 6 Hunter Ford Stratford 11
9 10 Brandon Zamorano Horicon 12
10 11 Cal Dorota Iowa Grant/Highland 10
11 12 Aiden Ciha Cambridge 11
12 9 Adam Charnecke Rosholt 12
HM HM Garrett Kilgas Brillion 10
HM HM Blake Flach Shell Lake 11
HM HM Ivan Ruble Clear Lake 12
HM HM Austin Pogreba Palmyra-Eagle 12
HM NR Sloan Welch Auburndale 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tretten Joles Boyceville 11
2 2 Trevor Dennee Stratford 12
3 3 John Bieber Coleman 12
4 4 Logan Shramek Blair-Taylor 12
5 5 Mason Hughes Mineral Point 11
6 6 Tyler Hach Riverdale 12
7 7 Bryce Best Flambeau 11
8 8 Isaac Diaz Oconto 12
9 9 Ben Strehlow Weyauwega-Fremont 11
10 10 Brock Upson Random Lake 11
11 11 Colin Schuman Brillion 11
12 12 Dakota Reinwald Horicon 12
HM HM Reese Anderson Rosholt 12
HM HM Tye Bader Dodgeland 12
HM HM Aaron Duenk Cedar Grove-Belgium 12
HM HM Jack Nelson Unity 12
HM NR Luke Schwengels Parkview 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Shamus McLain Coleman 12
2 2 Connor Westfall Athens 12
3 4 Will Ahnen Fennimore 12
4 5 Brock Sanger Weyauwega-Fremont 12
5 6 Isaac Banker Bonduel 11
6 7 Gavin Tegels Cadott 10
7 3 Dustin Wolf Lancaster 12
8 8 Sam Galoff Brillion 10
9 11 McKinley Erickson St. Croix Falls 11
10 12 Raith Bauer Mondovi 12
11 HM Raife Smart Stratford 10
12 9 Jaden Bemis Crivitz 12
HM 10 Blake Siebert Cumberland 10
HM HM Jake Pronschinske Palmyra-Eagle 12
HM HM Daniel Saylor Markesan 12
HM HM Max Brunner Chequamegon 12
HM NR Luke Wohlrab Royall 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Ethan Heil Edgar 12
2 2 Cole Ebert Reedsville 10
3 3 Dylan Nottestad Westby 10
4 4 Caden Stratka Lancaster 12
5 5 Aaron Ragels Fennimore 12
6 6 Nathan Pelke Mondovi 12
7 7 Frank Koeppel Mishicot 12
8 8 Levi Galoff Brillion 11
9 9 Ethan Tegels Cadott 12
10 10 Liam Herrick Whitehall 11
11 11 Kyle Zehm St. Croix Falls 12
12 12 Milan Monchilovich Cumberland 11
HM HM Cezar Garcia De Soto 11
HM HM Isaiah Hernandez Kenosha Christian Life 11
HM HM Lukas David Johnson Creek 12
HM HM Andrew Elmhorst Manawa 11
HM HM Brody Zahn Coleman 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tanner Gaffey St. Croix Falls 11
2 2 Spencer Karban Coleman 11
3 3 Bryce Friday Markesan 12
4 4 Wade Stanger Ladysmith 11
5 8 Parker Renken Chequamegon 12
6 NR Evan Grubbs Kenosha Christian Life 12
7 6 Dawson Wilmot Riverdale 11
8 7 Clay Berra La Crosse Aquinas 12
9 10 Wylie Dunn Whitehall 10
10 11 Josh Briggs Cadott 12
11 NR Easton Kilty Stratford 12
12 9 John Farkas Amherst 12
HM 12 Gavan Stark Hustisford 11
HM HM Jake Simon Cumberland 12
HM HM Logan Klaas Fennimore 12
HM HM Jonah Marchwick Ithaca/Weston 12
HM HM Josh Bowen Iowa Grant/Highland 12

 

2019-2020 D3 – Individual Ranking #7 Tuesday, January 28, 2020

106 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brayden Sonnentag Cadott 9
2 2 Luke Thaemert St. Croix Falls 12
3 3 Nolan McKittrick Royall 11
4 4 Lucas Sullivan Mineral Point 9
5 5 Mason Welsh Iowa Grant/Highland 10
6 6 Robert Flege La Crosse Aquinas 9
7 7 Brett Birchman Fennimore 9
8 8 Ian Radintz Glenwood City 9
9 10 Mitchell Anderson Clear Lake 9
10 11 Mark Szombathelyi Random Lake 11
11 9 Talon Armatoski Amherst 9
12 12 Jonah Dennis Riverdale 10
HM HM Brooks Kraus Athens 10
HM HM Jesse Burg Cedar Grove/Belgium 9
HM NR Evan Suer Parkview 9
HM HM Luke Misco Lena 9
HM HM John Nowak Coleman 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 2(120) Tanner Gerber Cameron 10
2 1 Remington Bontreger Lancaster 11
3 2 Troy Dolphin Kenosha Christian Life 10
4 3 Dominic Leintz Clear Lake 9
5 4 Grant Geiger Brillion 11
6 5 Kevin Klemm Manawa 11
7 6 Jayden Glasbrenner Fennimore 9
8 8 Ray LeMieux Coleman 9
9 9 Cole Slark Markesan 11
10 10 Trapper Nafzger Mineral Point 10
11 7 Justice Dilley Riverdale 11
12 11 Hutson Kane Crandon 11
HM NR Kaleb Casey Spring Valley/ Elmwood 10
HM 12 Mason Hoopman Cedar Grove/Belgium 9
HM HM Andy Grant Glenwood City 11
HM HM Logan Harel Cadott 10
HM HM Logan Gaulke Stratford 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Carter Greening Weyauwega-Fremont 12
2 3 Cash Stewart Poynette 10
3 4 Luke Blair Fennimore 12
4 5 Josiah Berg Boyceville 10
5 6 Colten Klemm Manawa 11
6 6(126) Kaleb Sonnentag Cadott 10
7 7 Karter Stuttgen Stratford 11
8 8 Jericho Helser Shiocton 11
9 9 Juan Alonso Waterloo 11
10 10 Tyson Bogacz Bonduel 9
11 11 Ethan Sanfelippo Random Lake 11
12 12 Mason Will St. Croix Falls 10
HM HM Chance Gruber Coleman 10
HM HM Blake Delsman Reedsville 10
HM HM Noah Altmann Auburndale 10
HM NR Caden Lindner Iowa Grant/Highland 9
HM HM Weston Reichle Cedar Grove/Belgium 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Gavin Drexler Stratford 10
2 2 Javis Pinter Kenosha Christian Life 11
3 3 Brody Lee Fennimore 11
4 4 Will Bieber Coleman 9
5 5 Noah Krahenbuhl Pecatonica/Argyle 11
6 7 Bo Niewiadomski Rosholt 11
7 8 Luis Lagunes Bonduel 11
8 HM(132) Griffin Slezewski Southern Door 11
9 9 Tyler Schunck Shell Lake 11
10 10 Colton Lovejoy Laconia 10
11 11 Remington Ladd Cameron 12
12 9(132) Julian Spriggle Cochrane Fountain City 12
HM HM Cael Large Ozaukee 11
HM HM Brett Palubicki Crandon 9
HM HM Derick Vollendorf Ladysmith 11
HM HM Treyton Starkey Iowa Grant/Highland 10
HM NR Logan Turben Westby 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Alex Birchman Fennimore 12
2 2 Tristan Hammen Random Lake 12
3 3 Joseph Penchi La Crosse Aquinas 10
4 4 Cael Erickson Cedar Grove-Belgium 10
5 5 Harley Rivera Kenosha Christian Life 10
6 6 Matt Anderson Clear Lake 11
7 7 Jason Toellner Bonduel 11
8 11 Eli Lucio Stratford 10
9 8 Ryan Applebee Tri-County 12
10 HM(138) Zach Foley Cochrane-Fountain City 11
11 10 Jaden Schienebeck Chequamegon 12
12 12 Carter Lull Lancaster 11
HM HM Camron Dammann Pittsville 11
HM HM Tristan Drier Cadott 9
HM HM Jared Sweno Marathon 11
HM NR Nate Stuart Boyceville 11
HM NR Kyle Conard Southern Door 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Max Schwabe Stratford 12
2 2 Aidan Nutter Fennimore 12
3 3 Karson Casper Coleman 10
4 4 Aiden Brosinski De Soto 10
5 5 Dylan Baird Auburndale 12
6 6 Max Sokolski Bonduel 11
7 8 Gunnar Hamre Poynette 9
8 9 Brant Cracraft Mishicot 10
9 7 Landon Kasper Reedsville 12
10 10 Kade Pinter Kenosha Christian Life 11
11 11 Jared Jahnke Shiocton 11
12 12 Jake Rogers New Lisbon 12
HM HM Zack Clark St. Croix Falls 11
HM NR Calvin Hargrove La Crosse Aquinas 9
HM HM Josh Roloff Winnebago Lutheran Academy 11
HM HM Tommy Quinn Cameron 10
HM NR Parker Scholler Random Lake 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Kole Marko St. Croix Falls 10
2 2 Sam Kuchta Coleman 12
3 3 Mason Lull Fennimore 12
4 4 Konner Stuttgen Stratford 9
5 5 Carter Brunke Athens 12
6 6 Bryan Griffin Manawa 11
7 7 Kolton Tesarik Mishicot 11
8 8 Tony Jopek Crivitz 12
9 10 Garnett Stebane Brillion 10
10 9 Hayden Kurth Dodgeland 12
11 11 Colton Cutts Iowa Grant/Highland 10
12 12 Monty Jennings Ithaca/Weston 12
HM HM Logan Schneider Lancaster 12
HM HM Joey Bock Random Lake 12
HM HM Hunter Bruhn Phillips 12
HM HM Zach DeGroot La Crosse Aquinas 12
HM HM Tyler Dormanen Boyceville 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Aiden Vandenbush Random Lake 11
2 2 Grant Englebert Southern Door 11
3 3 Nelson Wahl Cadott 11
4 4 Isaiah Wollet Johnson Creek 12
5 5 Korben Brown Parkview 11
6 7 Bennett Bergmann St. Croix Falls 11
7 6 Jacob Heiden Stratford 11
8 9 Blade Niewiadomski Rosholt 10
9 10 Ryan Roy Wabeno/Laona 9
10 11 Jakob Horton Coleman 11
11 8 Tristin Grant Cashton 12
12 12 Jason Sedbrook Iowa Grant/Highland 12
HM HM Logan Clary Ithaca-Weston 12
HM HM Ashtyn Waite Cameron 10
HM HM Dylan Teunissen Cedar Grove/Belgium 11
HM HM Steve Johnson Lake Country Lutheran 12
HM HM Lance Crawford Mondovi 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Devin Dennee Stratford 12
2 2 Tyler Blanchard Coleman 11
3 3 Spencer Kraus Athens 12
4 4 Easton Schraepfer Pecatonica/Argyle 12
5 6 Mason Haas Amherst 11
6 5 Will Peters Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm 12
7 7 Carter Stebane Brillion 11
8 8 Michael Kirch Chequamegon 12
9 9 Breed Shepard Crandon 12
10 10 Andrew Benzing Dodgeland 11
11 11 Jordan Keegan Riverdale 12
12 12 Ashton Roach Royall 11
HM HM Lane Meltesen Necedah 12
HM HM Nick Blaschke Fennimore 12
HM HM Casey Dykstra Princeton 12
HM HM Parker Anderson Phillips 11
HM NR Graidy Guggisburg St. Croix Falls 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brady Spaeth Cadott 12
2 2 Connor Vatland Westby 12
3 3 Nolan Springer Mineral Point 11
4 4 Dylan Horstmeyer Marshall 12
5 5 Tyler Lovejoy Laconia 12
6 6 Hunter Ford Stratford 11
7 7 Samuel Schwabe Random Lake 10
8 8 Cole Klimek Coleman 10
9 9 Adam Charnecke Rosholt 12
10 10 Brandon Zamorano Horicon 12
11 11 Cal Dorota Iowa Grant/Highland 10
12 12 Aiden Ciha Cambridge 11
HM HM Garrett Kilgas Brillion 10
HM NR Blake Flach Shell Lake 11
HM HM Ivan Ruble Clear Lake 12
HM HM Austin Pogreba Palmyra-Eagle 12
HM HM Sawyer Willis Ithaca/Weston 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tretten Joles Boyceville 11
2 2 Trevor Dennee Stratford 12
3 3 John Bieber Coleman 12
4 4 Logan Shramek Blair-Taylor 12
5 6 Mason Hughes Mineral Point 11
6 5 Tyler Hach Riverdale 12
7 7 Bryce Best Flambeau 11
8 8 Isaac Diaz Oconto 12
9 9 Ben Strehlow Weyauwega-Fremont 11
10 11 Brock Upson Random Lake 11
11 12 Colin Schuman Brillion 11
12 HM Dakota Reinwald Horicon 12
HM HM Reese Anderson Rosholt 12
HM HM Tye Bader Dodgeland 12
HM HM Jack Moen Marshall 12
HM HM Aaron Duenk Cedar Grove-Belgium 12
HM NR Jack Nelson Unity 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Shamus McLain Coleman 12
2 2 Connor Westfall Athens 12
3 3 Dustin Wolf Lancaster 12
4 4 Will Ahnen Fennimore 12
5 5 Brock Sanger Weyauwega-Fremont 12
6 6 Isaac Banker Bonduel 11
7 7 Gavin Tegels Cadott 10
8 8 Sam Galoff Brillion 10
9 9 Jaden Bemis Crivitz 12
10 HM Blake Siebert Cumberland 10
11 10 McKinley Erickson St. Croix Falls 11
12 11 Raith Bauer Mondovi 12
HM 12 Raife Smart Stratford 10
HM HM Jake Pronschinske Palmyra-Eagle 12
HM HM Daniel Saylor Markesan 12
HM HM Max Brunner Chequamegon 12
HM HM Riley Orsch Whitehall 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Ethan Heil Edgar 12
2 2 Cole Ebert Reedsville 10
3 3 Dylan Nottestad Westby 10
4 4 Caden Stratka Lancaster 12
5 5 Aaron Ragels Fennimore 12
6 6 Nathan Pelke Mondovi 12
7 7 Frank Koeppel Mishicot 12
8 8 Levi Galoff Brillion 11
9 9 Ethan Tegels Cadott 12
10 HM Liam Herrick Whitehall 11
11 HM Kyle Zehm St. Croix Falls 12
12 10 Milan Monchilovich Cumberland 11
HM 11 Cezar Garcia De Soto 11
HM 12 Isaiah Hernandez Kenosha Christian Life 11
HM HM Lukas David Johnson Creek 12
HM NR Andrew Elmhorst Manawa 11
HM NR Brody Zahn Coleman 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tanner Gaffey St. Croix Falls 11
2 2 Spencer Karban Coleman 11
3 3 Bryce Friday Markesan 12
4 4 Wade Stanger Ladysmith 11
5 5 Mitchell Gore Athens 12
6 6 Dawson Wilmot Riverdale 11
7 7 Clay Berra La Crosse Aquinas 12
8 8 Parker Renken Chequamegon 12
9 10 John Farkas Amherst 12
10 11 Wylie Dunn Whitehall 10
11 12 Josh Briggs Cadott 12
12 HM Gavan Stark Hustisford 11
HM HM Jake Simon Cumberland 12
HM 10(182) Logan Klaas Fennimore 12
HM HM Jonah Marchwick Ithaca/Weston 12
HM HM Jordan Arendt Random Lake 10
HM HM Josh Bowen Iowa Grant/Highland 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

 

2019-2020 D3 – Individual Ranking #6 Tuesday, January 21, 2020

106 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brayden Sonnentag Cadott 9
2 2 Luke Thaemert St. Croix Falls 12
3 3 Nolan McKittrick Royall 11
4 4 Lucas Sullivan Mineral Point 9
5 10 Mason Welsh Iowa Grant/Highland 10
6 5 Robert Flege Aquinas 9
7 6 Brett Birchman Fennimore 9
8 7 Ian Radintz Glenwood City 9
9 8 Talon Armatoski Amherst 9
10 9 Mitchell Anderson Clear Lake 9
11 11 Mark Szombathelyi Random Lake 11
12 12 Jonah Dennis Riverdale 10
HM HM Brooks Kraus Athens 10
HM HM Jesse Burg Cedar Grove/Belgium 9
HM HM Luke Misco Lena 9
HM HM John Nowak Coleman 9
HM HM Edgar Hernandez Markesan 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Remington Bontreger Lancaster 11
2 2 Troy Dolphin Kenosha Christian Life 10
3 4 Dominic Leintz Clear Lake 9
4 5 Grant Geiger Brillion 11
5 6 Kevin Klemm Manawa 11
6 8 Jayden Glasbrenner Fennimore 9
7 9 Justice Dilley Riverdale 11
8 10 Ray LeMieux Coleman 9
9 12 Cole Slark Markesan 11
10 11 Trapper Nafzger Mineral Point 10
11 HM Hutson Kane Crandon 11
12 HM Mason Hoopman Cedar Grove/Belgium 9
HM NR Logan Harel Cadott 10
HM HM Logan Gaulke Stratford 10
HM HM Andy Grant Glenwood City 11
HM HM Aiden Pinheiro Poynette 10
HM NR Kayne Johnson Cameron 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Carter Greening Weyauwega-Fremont 12
2 2 Tanner Gerber Cameron 10
3 3 Cash Stewart Poynette 10
4 4 Luke Blair Fennimore 12
5 5 Josiah Berg Boyceville 10
6 6 Colten Klemm Manawa 11
7 7 Karter Stuttgen Stratford 11
8 8 Jericho Helser Shiocton 11
9 9 Juan Alonso Waterloo 11
10 10 Tyson Bogacz Bonduel 9
11 11 Ethan Sanfelippo Random Lake 11
12 12 Mason Will St. Croix Falls 10
HM HM Chance Gruber Coleman 10
HM HM Noah Altmann Auburndale 10
HM HM Cole Shepherd Crandon 9
HM HM Blake Delsman Reedsville 10
HM HM Weston Reichle Cedar Grove/Belgium 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Gavin Drexler Stratford 10
2 2 Javis Pinter Kenosha Christian Life 11
3 3 Brody Lee Fennimore 11
4 4 Will Bieber Coleman 9
5 5 Noah Krahenbuhl Pecatonica/Argyle 11
6 6 Kaleb Sonnentag Cadott 10
7 8(132) Bo Niewiadomski Rosholt 11
8 7 Luis Lagunes Bonduel 11
9 8 Tyler Schunck Shell Lake 11
10 9 Colton Lovejoy Laconia 10
11 7(113) Remington Ladd Cameron 12
12 10 Shane Larson Clear Lake 11
HM 11 Cael Large Ozaukee 11
HM HM Brett Palubicki Crandon 9
HM 12 Derick Vollendorf Ladysmith 11
HM NR Lincoln Manning Ithaca/Weston 9
HM HM Treyton Starkey Iowa Grant/Highland 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Alex Birchman Fennimore 12
2 2 Tristan Hammen Random Lake 12
3 3 Joseph Penchi La Crosse Aquinas 10
4 4 Cael Erickson Cedar Grove-Belgium 10
5 5 Harley Rivera Kenosha Christian Life 10
6 6 Matt Anderson Clear Lake 11
7 7 Jason Toellner Bonduel 11
8 HM(138) Ryan Applebee Tri-County 12
9 9 Julian Spriggle Cochrane Fountain City 12
10 10 Jaden Schienebeck Chequamegon 12
11 11 Eli Lucio Stratford 10
12 12 Carter Lull Lancaster 11
HM HM Camron Dammann Pittsville 11
HM HM Griffin Slezewski Southern Door 11
HM HM Jacob Hibbard Mishicot 10
HM HM Tristan Drier Cadott 9
HM HM Jared Sweno Marathon 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Max Schwabe Stratford 12
2 2 Aidan Nutter Fennimore 12
3 3 Karson Casper Coleman 10
4 4 Aiden Brosinski De Soto 10
5 5 Dylan Baird Auburndale 12
6 6 Max Sokolski Bonduel 11
7 8(145) Landon Kasper Reedsville 12
8 7 Gunnar Hamre Poynette 9
9 8 Brant Cracraft Mishicot 10
10 9 Kade Pinter Kenosha Christian Life 11
11 10 Jared Jahnke Shiocton 11
12 11 Jake Rogers New Lisbon 12
HM 12 Zack Clark St. Croix Falls 11
HM HM Zach Foley Cochrane-Fountain City 11
HM HM Josh Roloff Winnebago Lutheran Academy 11
HM NR Tommy Quinn Cameron 10
HM HM Edward Chafer Cumberland 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Kole Marko St. Croix Falls 10
2 3 Sam Kuchta Coleman 12
3 2 Mason Lull Fennimore 12
4 4 Konner Stuttgen Stratford 9
5 6 Carter Brunke Athens 12
6 7 Bryan Griffin Manawa 11
7 9 Kolton Tesarik Mishicot 11
8 10 Tony Jopek Crivitz 12
9 11 Hayden Kurth Dodgeland 12
10 12 Garnett Stebane Brillion 10
11 NR Colton Cutts Iowa Grant/Highland 10
12 5 Monty Jennings Ithaca/Weston 12
HM NR Logan Schneider Lancaster 12
HM HM Joey Bock Random Lake 12
HM HM Hunter Bruhn Phillips 12
HM 11(152) Zach DeGroot Aquinas 12
HM HM Bennett Schramski Cumberland 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Aiden Vandenbush Random Lake 11
2 2 Grant Englebert Southern Door 11
3 3 Nelson Wahl Cadott 11
4 8 Isaiah Wollet Johnson Creek 12
5 4 Korben Brown Parkview 11
6 5 Jacob Heiden Stratford 11
7 6(160) Bennett Bergmann St. Croix Falls 11
8 6 Tristin Grant Cashton 12
9 9 Blade Niewiadomski Rosholt 10
10 10 Ryan Roy Wabeno/Laona 9
11 12 Jakob Horton Coleman 11
12 NR Jason Sedbrook Iowa Grant/Highland 12
HM 7 Logan Clary Ithaca-Weston 12
HM HM Ashtyn Waite Cameron 10
HM HM Dylan Teunissen Cedar Grove/Belgium 11
HM NR Steve Johnson Lake Country Lutheran 12
HM HM Tyler Dormanen Boyceville 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Devin Dennee Stratford 12
2 2 Tyler Blanchard Coleman 11
3 3 Spencer Kraus Athens 12
4 4 Easton Schraepfer Pecatonica/Argyle 12
5 5 Will Peters Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm 12
6 7 Mason Haas Amherst 11
7 8 Carter Stebane Brillion 11
8 9 Michael Kirch Chequamegon 12
9 10 Breed Shepard Crandon 12
10 12 Andrew Benzing Dodgeland 11
11 HM Jordan Keegan Riverdale 12
12 NR Ashton Roach Royall 11
HM 11 Lane Meltesen Necedah 12
HM HM Nick Blaschke Fennimore 12
HM HM Casey Dykstra Princeton 12
HM HM Parker Anderson Phillips 11
HM NR Moises Lagunes Bonduel 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brady Spaeth Cadott 12
2 2 Connor Vatland Westby 12
3 3 Nolan Springer Mineral Point 11
4 4 Dylan Horstmeyer Marshall 12
5 5 Tyler Lovejoy Laconia 12
6 6 Hunter Ford Stratford 11
7 7 Samuel Schwabe Random Lake 10
8 8 Cole Klimek Coleman 10
9 9 Adam Charnecke Rosholt 12
10 10 Brandon Zamorano Horicon 12
11 HM Cal Dorota Iowa Grant/Highland 10
12 HM Aiden Ciha Cambridge 11
HM HM Garrett Kilgas Brillion 10
HM 11 Sawyer DeRuyter Cedar Grove-Belgium 11
HM 12 Ivan Ruble Clear Lake 12
HM HM Austin Pogreba Palmyra-Eagle 12
HM HM Sawyer Willis Ithaca/Weston 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tretten Joles Boyceville 11
2 2 Trevor Dennee Stratford 12
3 3 John Bieber Coleman 12
4 4 Logan Shramek Blair-Taylor 12
5 5 Tyler Hach Riverdale 12
6 6 Mason Hughes Mineral Point 11
7 7 Bryce Best Flambeau 11
8 11 Isaac Diaz Oconto 12
9 8 Ben Strehlow Weyauwega-Fremont 11
10 12 Logan Klaas Fennimore 12
11 9 Brock Upson Random Lake 11
12 10 Colin Schuman Brillion 11
HM HM Dakota Reinwald Horicon 12
HM HM Reese Anderson Rosholt 12
HM HM Tye Bader Dodgeland 12
HM HM Jack Moen Marshall 12
HM HM Aaron Duenk Cedar Grove-Belgium 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Shamus McLain Coleman 12
2 2 Connor Westfall Athens 12
3 7 Dustin Wolf Lancaster 12
4 3 Will Ahnen Fennimore 12
5 4 Brock Sanger Weyauwega-Fremont 12
6 5 Isaac Banker Bonduel 11
7 6 Gavin Tegels Cadott 10
8 8 Sam Galoff Brillion 10
9 9 Jaden Bemis Crivitz 12
10 10 McKinley Erickson St. Croix Falls 11
11 10(285) Raith Bauer Mondovi 12
12 11 Raife Smart Stratford 10
HM NR Jake Pronschinske Palmyra-Eagle 12
HM NR Daniel Saylor Markesan 12
HM HM Max Brunner Chequamegon 12
HM HM Blake Siebert Cumberland 10
HM HM Riley Orsch Whitehall 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Ethan Heil Edgar 12
2 2 Cole Ebert Reedsville 10
3 3 Dylan Nottestad Westby 10
4 4 Caden Stratka Lancaster 12
5 5 Aaron Ragels Fennimore 12
6 6 Nathan Pelke Mondovi 12
7 7 Frank Koeppel Mishicot 12
8 8 Levi Galoff Brillion 11
9 9 Ethan Tegels Cadott 12
10 11 Milan Monchilovich Cumberland 11
11 HM Cezar Garcia De Soto 11
12 12 Isaiah Hernandez Kenosha Christian Life 11
HM HM Lukas David Johnson Creek 12
HM HM Liam Herrick Whitehall 11
HM HM Kyle Zehm St. Croix Falls 12
HM 10 Donald Laufenberg Iowa-Grant/Highland 11
HM HM Markus Ramirez Cedar Grove/Belgium 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 Lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tanner Gaffey St. Croix Falls 11
2 2 Spencer Karban Coleman 11
3 5 Bryce Friday Markesan 12
4 4 Wade Stanger Ladysmith 11
5 3 Mitchell Gore Athens 12
6 7 Dawson Wilmot Riverdale 11
7 8 Clay Berra Aquinas 12
8 9 Parker Renken Chequamegon 12
9 11 Braxton Wilson Fennimore 12
10 6 John Farkas Amherst 12
11 12 Wylie Dunn Whitehall 10
12 HM Josh Briggs Cadott 12
HM HM Gavan Stark Hustisford 11
HM HM Jake Simon Cumberland 12
HM NR Jonah Marchwick Ithaca/Weston 12
HM HM Jordan Arendt Random Lake 10
HM NR Josh Bowen Iowa Grant/Highland 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

 

Archive: 2019-2020 D3 – Individual Ranking #5 Wednesday, January 15, 2020

106 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brayden Sonnentag Cadott 9
2 2 Luke Thaemert St. Croix Falls 12
3 3 Nolan McKittrick Royall 11
4 4 Lucas Sullivan Mineral Point 9
5 5 Robert Flege Aquinas 9
6 6 Brett Birchman Fennimore 9
7 7 Ian Radintz Glenwood City 9
8 8 Talon Armatoski Amherst 9
9 9 Mitchell Anderson Clear Lake 9
10 10 Mason Welsh Iowa Grant/Highland 10
11 12 Mark Szombathelyi Random Lake 11
12 11 Jonah Dennis Riverdale 10
HM HM Brooks Kraus Athens 10
HM HM Jesse Burg Cedar Grove/Belgium 9
HM HM Luke Misco Lena 9
HM HM John Nowak Coleman 9
HM HM Edgar Hernandez Markesan 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Remington Bontreger Lancaster 11
2 2 Troy Dolphin Kenosha Christian Life 10
3 3 Caleb Delsman Reedsville 11
4 4 Dominic Leintz Clear Lake 9
5 5 Grant Geiger Brillion 11
6 6 Kevin Klemm Manawa 11
7 7 Remington Ladd Cameron 12
8 8 Jayden Glasbrenner Fennimore 9
9 9 Justice Dilley Riverdale 11
10 10 Ray LeMieux Coleman 9
11 12 Trapper Nafzger Mineral Point 10
12 HM Cole Slark Markesan 11
HM HM Hutson Kane Crandon 11
HM HM Mason Hoopman Cedar Grove/Belgium 9
HM NR Logan Gaulke Stratford 10
HM NR Andy Grant Glenwood City 11
HM HM Aiden Pinheiro Poynette 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Carter Greening Weyauwega-Fremont 12
2 2 Tanner Gerber Cameron 10
3 3 Cash Stewart Poynette 10
4 4 Luke Blair Fennimore 12
5 5 Josiah Berg Boyceville 10
6 6 Colten Klemm Manawa 11
7 7 Karter Stuttgen Stratford 11
8 8 Jericho Helser Shiocton 11
9 9 Juan Alonso Waterloo 11
10 10 Tyson Bogacz Bonduel 9
11 11 Ethan Sanfelippo Random Lake 11
12 12 Mason Will St. Croix Falls 10
HM HM Chance Gruber Coleman 10
HM HM Noah Altmann Auburndale 10
HM NR Cole Shepherd Crandon 9
HM HM Blake Delsman Reedsville 10
HM HM Weston Reichle Cedar Grove/Belgium 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Gavin Drexler Stratford 10
2 2 Javis Pinter Kenosha Christian Life 11
3 3 Brody Lee Fennimore 11
4 4 Will Bieber Coleman 9
5 5 Noah Krahenbuhl Pecatonica/Argyle 11
6 7 Kaleb Sonnentag Cadott 10
7 6 Luis Lagunes Bonduel 11
8 8 Tyler Schunck Shell Lake 11
9 9 Colton Lovejoy Laconia 10
10 10 Shane Larson Clear Lake 11
11 11 Cael Large Ozaukee 11
12 12 Derick Vollendorf Ladysmith 11
HM HM Matthew Mendez Parkview 11
HM HM Ross Lindsey Mineral Point 10
HM HM Treyton Starkey Iowa Grant/Highland 10
HM HM Logan Turben Westby 12
HM HM Brett Palubicki Crandon 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Alex Birchman Fennimore 12
2 2 Tristan Hammen Random Lake 12
3 3 Joseph Penchi La Crosse Aquinas 10
4 4 Cael Erickson Cedar Grove-Belgium 10
5 5 Harley Rivera Kenosha Christian Life 10
6 6 Matt Anderson Clear Lake 11
7 8 Jason Toellner Bonduel 11
8 7 Bo Niewiadomski Rosholt 11
9 9 Julian Spriggle Cochrane Fountain City 12
10 10 Jaden Schienebeck Chequamegon 12
11 11 Eli Lucio Stratford 10
12 12 Carter Lull Lancaster 11
HM HM Camron Dammann Pittsville 11
HM HM Griffin Slezewski Southern Door 11
HM HM Jacob Hibbard Mishicot 10
HM NR Tristan Drier Cadott 9
HM NR Jared Sweno Marathon 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Max Schwabe Stratford 12
2 2 Aidan Nutter Fennimore 12
3 3 Karson Casper Coleman 10
4 7 Aiden Brosinski De Soto 10
5 9 Dylan Baird Auburndale 12
6 4 Max Sokolski Bonduel 11
7 5 Gunnar Hamre Poynette 9
8 6 Brant Cracraft Mishicot 10
9 8 Kade Pinter Kenosha Christian Life 11
10 10 Jared Jahnke Shiocton 11
11 11 Jake Rogers New Lisbon 12
12 12 Zack Clark St. Croix Falls 11
HM HM Zach Foley Cochrane-Fountain City 11
HM HM Ryan Applebee Tri-County 12
HM HM Lance Crawford Mondovi 12
HM HM Josh Roloff Winnebago Lutheran Academy 11
HM NR Jordan Ingalls Reedsville 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Kole Marko St. Croix Falls 10
2 2 Mason Lull Fennimore 12
3 3 Sam Kuchta Coleman 12
4 4 Konner Stuttgen Stratford 9
5 5 Monty Jennings Ithaca/Weston 12
6 6 Carter Brunke Athens 12
7 7 Bryan Griffin Manawa 11
8 Landon Kasper Reedsville 12
9 8 Kolton Tesarik Mishicot 11
10 9 Tony Jopek Crivitz 12
11 10 Hayden Kurth Dodgeland 12
12 11 Garnett Stebane Brillion 10
HM 12 Joey Bock Random Lake 12
HM HM Kaleb Baumgart New Lisbon 12
HM HM Hunter Bruhn Phillips 12
HM HM Bennett Schramski Cumberland 11
HM HM Dawson Webster Cadott 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Aiden Vandenbush Random Lake 11
2 2 Grant Englebert Southern Door 11
3 3(160) Nelson Wahl Cadott 11
4 3 Korben Brown Parkview 11
5 4 Jacob Heiden Stratford 11
6 5 Tristin Grant Cashton 12
7 6 Logan Clary Ithaca-Weston 12
8 7 Isaiah Wollet Johnson Creek 12
9 HM(160) Blade Niewiadomski Rosholt 10
10 8 Ryan Roy Wabeno/Laona 9
11 9 Zach DeGroot Aquinas 12
12 NR Jakob Horton Coleman 11
HM 10 Dylan Teunissen Cedar Grove/Belgium 11
HM 11 Josh Thomsen Horicon 11
HM HM Edward Chafer Cumberland 9
HM HM Graidy Guggisburg St. Croix Falls 11
HM HM Tyler Dormanen Boyceville 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Devin Dennee Stratford 12
2 2 Tyler Blanchard Coleman 11
3 4 Spencer Kraus Athens 12
4 5 Easton Schraepfer Pecatonica/Argyle 12
5 6 Will Peters Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm 12
6 7 Bennett Bergmann St. Croix Falls 11
7 8 Mason Haas Amherst 11
8 9 Carter Stebane Brillion 11
9 10 Michael Kirch Chequamegon 12
10 11 Breed Shepard Crandon 12
11 12 Lane Meltesen Necedah 12
12 HM Andrew Benzing Dodgeland 11
HM HM Jordan Keegan Riverdale 12
HM HM Nick Blaschke Fennimore 12
HM HM Ashtyn Waite Cameron 10
HM NR Casey Dykstra Princeton 12
HM NR Parker Anderson Phillips 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brady Spaeth Cadott 12
2 2 Connor Vatland Westby 12
3 3 Nolan Springer Mineral Point 11
4 4 Dylan Horstmeyer Marshall 12
5 5 Tyler Lovejoy Laconia 12
6 6 Hunter Ford Stratford 11
7 7 Samuel Schwabe Random Lake 10
8 8 Cole Klimek Coleman 10
9 NR Adam Charnecke Rosholt 12
10 9 Brandon Zamorano Horicon 12
11 10 Sawyer DeRuyter Cedar Grove-Belgium 11
12 11 Ivan Ruble Clear Lake 12
HM 12 Cal Dorota Iowa Grant/Highland 10
HM HM Austin Pogreba Palmyra-Eagle 12
HM HM Aiden Ciha Cambridge 11
HM HM Garrett Kilgas Brillion 10
HM HM Sawyer Willis Ithaca/Weston 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tretten Joles Boyceville 11
2 2 Trevor Dennee Stratford 12
3 3 John Bieber Coleman 12
4 4 Logan Shramek Blair-Taylor 12
5 5 Tyler Hach Riverdale 12
6 6 Mason Hughes Mineral Point 11
7 7 Bryce Best Flambeau 11
8 12 Ben Strehlow Weyauwega-Fremont 11
9 8 Brock Upson Random Lake 11
10 9 Colin Schuman Brillion 11
11 11 Isaac Diaz Oconto 12
12 HM Logan Klaas Fennimore 12
HM HM Dakota Reinwald Horicon 12
HM NR Reese Anderson Rosholt 12
HM 10 Tye Bader Dodgeland 12
HM HM Jack Moen Marshall 12
HM HM Aaron Duenk Cedar Grove-Belgium 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Shamus McLain Coleman 12
2 3(220) Connor Westfall Athens 12
3 3 Will Ahnen Fennimore 12
4 6 Brock Sanger Weyauwega-Fremont 12
5 2 Isaac Banker Bonduel 11
6 4 Gavin Tegels Cadott 10
7 5 Dustin Wolf Lancaster 12
8 7 Sam Galoff Brillion 10
9 8 Jaden Bemis Crivitz 12
10 9 McKinley Erickson St. Croix Falls 11
11 10 Raife Smart Stratford 10
12 11 Hunter Connahvichnah Menominee Indian 12
HM 12 Max Brunner Chequamegon 12
HM HM Blake Siebert Cumberland 10
HM HM Mitch Aurit Mineral Point 11
HM HM Jaden Dorn Shiocton 11
HM NR Riley Orsch Whitehall 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Ethan Heil Edgar 12
2 2 Cole Ebert Reedsville 10
3 4 Dylan Nottestad Westby 10
4 5 Caden Stratka Lancaster 12
5 6 Aaron Ragels Fennimore 12
6 7 Nathan Pelke Mondovi 12
7 8 Frank Koeppel Mishicot 12
8 9 Levi Galoff Brillion 11
9 11 Ethan Tegels Cadott 12
10 10 Donald Laufenberg Iowa-Grant/Highland 11
11 12 Milan Monchilovich Cumberland 11
12 HM Isaiah Hernandez Kenosha Christian Life 11
HM HM Lukas David Johnson Creek 12
HM HM Liam Herrick Whitehall 11
HM HM Kyle Zehm St. Croix Falls 12
HM NR Markus Ramirez Cedar Grove/Belgium 11
HM NR Cezar Garcia De Soto 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tanner Gaffey St. Croix Falls 11
2 2 Spencer Karban Coleman 11
3 3 Mitchell Gore Athens 12
4 4 Wade Stanger Ladysmith 11
5 5 Bryce Friday Markesan 12
6 7 John Farkas Amherst 12
7 8 Dawson Wilmot Riverdale 11
8 9 Clay Berra Aquinas 12
9 10 Parker Renken Chequamegon 12
10 12 Raith Bauer Mondovi 12
11 HM Braxton Wilson Fennimore 12
12 HM Wylie Dunn Whitehall 10
HM 11 Josh Briggs Cadott 12
HM HM Gavan Stark Hustisford 11
HM HM Jake Simon Cumberland 12
HM HM Jordan Arendt Random Lake 10
HM NR Richard Fieck Lena 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

 

Archive: 2019-2020 D3 – Individual Ranking #4 Tuesday, January 7, 2020

106 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 8(120) Brayden Sonnentag Cadott 9
2 1 Luke Thaemert St. Croix Falls 12
3 2 Nolan McKittrick Royall 11
4 3 Lucas Sullivan Mineral Point 9
5 8 Robert Flege Aquinas 9
6 4 Brett Birchman Fennimore 9
7 5 Ian Radintz Glenwood City 9
8 NR Talon Armatoski Amherst 9
9 NR Mitchell Anderson Clear Lake 9
10 7(113) Mason Welsh Iowa Grant/Highland 10
11 7 Jonah Dennis Riverdale 10
12 6 Mark Szombathelyi Random Lake 11
HM 9 Brooks Kraus Athens 10
HM 10 Jesse Burg Cedar Grove/Belgium 9
HM 12 Luke Misco Lena 9
HM 11 John Nowak Coleman 9
HM HM Edgar Hernandez Markesan 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 2(120) Remington Bontreger Lancaster 11
2 1 Troy Dolphin Kenosha Christian Life 10
3 2 Caleb Delsman Reedsville 11
4 5 Dominic Leintz Clear Lake 9
5 3 Grant Geiger Brillion 11
6 9 Kevin Klemm Manawa 11
7 4 Remington Ladd Cameron 12
8 NR Jayden Glasbrenner Fennimore 9
9 8 Justice Dilley Riverdale 11
10 10 Ray LeMieux Coleman 9
11 11 Tanner Birenbaum Random Lake 11
12 12 Trapper Nafzger Mineral Point 10
HM 12(120) Cole Slark Markesan 11
HM HM Logan Harel Cadott 10
HM HM Hutson Kane Crandon 11
HM NR Mason Hoopman Cedar Grove/Belgium 9
HM NR Aiden Pinheiro Poynette 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1(126) Carter Greening Weyauwega-Fremont 12
2 1 Tanner Gerber Cameron 10
3 3(126) Cash Stewart Poynette 10
4 4(126) Luke Blair Fennimore 12
5 3 Josiah Berg Boyceville 10
6 6 Colten Klemm Manawa 11
7 4 Karter Stuttgen Stratford 11
8 11 Jericho Helser Shiocton 11
9 9(126) Juan Alonso Waterloo 11
10 NR Tyson Bogacz Bonduel 9
11 7 Ethan Sanfelippo Random Lake 11
12 10 Mason Will St. Croix Falls 10
HM 6(126) Chance Gruber Coleman 10
HM HM Noah Altmann Auburndale 10
HM NR Sean McConnell Brillion 10
HM 8(126) Blake Delsman Reedsville 10
HM HM Weston Reichle Cedar Grove/Belgium 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1(132) Gavin Drexler Stratford 10
2 2 Javis Pinter Kenosha Christian Life 11
3 7(132) Brody Lee Fennimore 11
4 9(132) Will Bieber Coleman 9
5 4(132) Noah Krahenbuhl Pecatonica/Argyle 11
6 5 Luis Lagunes Bonduel 11
7 7 Kaleb Sonnentag Cadott 10
8 12 Tyler Schunck Shell Lake 11
9 6(132) Colton Lovejoy Laconia 10
10 9(120) Shane Larson Clear Lake 11
11 10 Cael Large Ozaukee 11
12 HM Derick Vollendorf Ladysmith 11
HM 11 Matthew Mendez Parkview 11
HM HM Ross Lindsey Mineral Point 10
HM NR Treyton Starkey Iowa Grant/Highland 10
HM NR Logan Turben Westby 12
HM HM Brett Palubicki Crandon 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 3(138) Alex Birchman Fennimore 12
2 2 Tristan Hammen Random Lake 12
3 8(138) Joseph Penchi La Crosse Aquinas 10
4 3 Cael Erickson Cedar Grove-Belgium 10
5 6(138) Harley Rivera Kenosha Christian Life 10
6 HM(138) Matt Anderson Clear Lake 11
7 8 Bo Niewiadomski Rosholt 11
8 11 Jason Toellner Bonduel 11
9 NR Julian Spriggle Cochrane Fountain City 12
10 5 Jaden Schienebeck Chequamegon 12
11 NR Eli Lucio Stratford 10
12 NR Carter Lull Lancaster 11
HM 10 Camron Dammann Pittsville 11
HM HM Griffin Slezewski Southern Door 11
HM NR Jacob Hibbard Mishicot 10
HM 12 Piersson Czaplinski Three Lakes/Phelps 10
HM HM Gavin Linjer Manawa 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Max Schwabe Stratford 12
2 2(145) Aidan Nutter Fennimore 12
3 2 Karson Casper Coleman 10
4 8(145) Max Sokolski Bonduel 11
5 11 Gunnar Hamre Poynette 9
6 7 Brant Cracraft Mishicot 10
7 9 Aiden Brosinski De Soto 10
8 9(145) Kade Pinter Kenosha Christian Life 11
9 12 Dylan Baird Auburndale 12
10 HM Jared Jahnke Shiocton 11
11 5(145) Jake Rogers New Lisbon 12
12 NR Zack Clark St. Croix Falls 11
HM NR Zach Foley Cochrane-Fountain City 11
HM 5 Tyler Kowalkowski Cedar Grove Belgium 12
HM HM Ryan Applebee Tri-County 12
HM HM Lance Crawford Mondovi 12
HM HM Josh Roloff Winnebago Lutheran Academy 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Kole Marko St. Croix Falls 10
2 3(152) Mason Lull Fennimore 12
3 10 Sam Kuchta Coleman 12
4 11 Konner Stuttgen Stratford 9
5 6 Monty Jennings Ithaca/Weston 12
6 HM Carter Brunke Athens 12
7 HM Bryan Griffin Manawa 11
8 3 Kolton Tesarik Mishicot 11
9 HM Tony Jopek Crivitz 12
10 4 Hayden Kurth Dodgeland 12
11 7 Garnett Stebane Brillion 10
12 4(152) Joey Bock Random Lake 12
HM 6(152) Kaleb Baumgart New Lisbon 12
HM 12 Hunter Bruhn Phillips 12
HM HM Bennett Schramski Cumberland 11
HM NR Dawson Webster Cadott 9
HM NR Sam Wilson Kenosha Christian Life 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1(160) Aiden Vandenbush Random Lake 11
2 1 Grant Englebert Southern Door 11
3 2 Korben Brown Parkview 11
4 5 Jacob Heiden Stratford 11
5 9 Tristin Grant Cashton 12
6 10 Logan Clary Ithaca-Weston 12
7 7 Isaiah Wollet Johnson Creek 12
8 11 Ryan Roy Wabeno/Laona 9
9 HM Zach DeGroot Aquinas 12
10 HM Dylan Teunissen Cedar Grove/Belgium 11
11 HM Josh Thomsen Horicon 11
12 8 Karter Trace Brillion 11
HM HM Owen Kinzinger Coleman 9
HM NR Edward Chafer Cumberland 9
HM NR Graidy Guggisburg St. Croix Falls 11
HM NR Tyler Dormanen Boyceville 10
HM NR Jason Sedbrook Iowa Grant/Highland 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1(170) Devin Dennee Stratford 12
2 2 Tyler Blanchard Coleman 11
3 4 Nelson Wahl Cadott 11
4 5 Spencer Kraus Athens 12
5 4(170) Easton Schraepfer Pecatonica/Argyle 12
6 8(170) Will Peters Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm 12
7 6 Bennett Bergmann St. Croix Falls 11
8 9(170) Mason Haas Amherst 11
9 3 Carter Stebane Brillion 11
10 7 Michael Kirch Chequamegon 12
11 8 Breed Shepard Crandon 12
12 9 Lane Meltesen Necedah 12
HM 10 Andrew Benzing Dodgeland 11
HM 12 Blade Niewiadomski Rosholt 10
HM HM Jordan Keegan Riverdale 12
HM NR Nick Blaschke Fennimore 12
HM NR Ashtyn Waite Cameron 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1(182) Brady Spaeth Cadott 12
2 6(182) Connor Vatland Westby 12
3 2 Nolan Springer Mineral Point 11
4 3 Dylan Horstmeyer Marshall 12
5 5 Tyler Lovejoy Laconia 12
6 HM(182) Hunter Ford Stratford 11
7 10 Samuel Schwabe Random Lake 10
8 HM Cole Klimek Coleman 10
9 7 Brandon Zamorano Horicon 12
10 6 Sawyer DeRuyter Cedar Grove-Belgium 11
11 11 Ivan Ruble Clear Lake 12
12 12 Cal Dorota Iowa Grant/Highland 10
HM HM Austin Pogreba Palmyra-Eagle 12
HM NR Aiden Ciha Cambridge 11
HM NR Garrett Kilgas Brillion 10
HM NR Kaden Bergsbaken Bonduel 11
HM NR Sawyer Willis Ithaca/Weston 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1(195) Tretten Joles Boyceville 11
2 2(195) Trevor Dennee Stratford 12
3 3 John Bieber Coleman 12
4 2 Logan Shramek Blair-Taylor 12
5 4 Tyler Hach Riverdale 12
6 9 Mason Hughes Mineral Point 11
7 8 Bryce Best Flambeau 11
8 11 Brock Upson Random Lake 11
9 HM Colin Schuman Brillion 11
10 7 Tye Bader Dodgeland 12
11 10 Isaac Diaz Oconto 12
12 12 Ben Strehlow Weyauwega-Fremont 11
HM NR Logan Klaas Fennimore 12
HM 10(195) Jack Moen Marshall 12
HM NR Dakota Reinwald Horicon 12
HM 5 Aaron Duenk Cedar Grove-Belgium 12
HM NR Tristan Tomashek Bonduel 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 3 Shamus McLain Coleman 12
2 4 Isaac Banker Bonduel 11
3 5 Will Ahnen Fennimore 12
4 6 Gavin Tegels Cadott 10
5 7 Dustin Wolf Lancaster 12
6 8 Brock Sanger Weyauwega-Fremont 12
7 HM Sam Galoff Brillion 10
8 11 Jaden Bemis Crivitz 12
9 12 McKinley Erickson St. Croix Falls 11
10 NR Raife Smart Stratford 10
11 HM Hunter Connahvichnah Menominee Indian 12
12 HM Max Brunner Chequamegon 12
HM HM Blake Siebert Cumberland 10
HM NR Mitch Aurit Mineral Point 11
HM NR Austin Miller Edgar 12
HM NR Owen Roe Phillips 11
HM NR Jaden Dorn Shiocton 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Ethan Heil Edgar 12
2 3 Cole Ebert Reedsville 10
3 4 Connor Westfall Athens 12
4 HM Dylan Nottestad Westby 10
5 2 Caden Stratka Lancaster 12
6 7 Aaron Ragels Fennimore 12
7 7(285) Nathan Pelke Mondovi 12
8 8 Frank Koeppel Mishicot 12
9 6 Levi Galoff Brillion 11
10 NR Donald Laufenberg Iowa-Grant/Highland 11
11 5 Ethan Tegels Cadott 12
12 9 Milan Monchilovich Cumberland 11
HM 10 Lukas David Johnson Creek 12
HM 11 Liam Herrick Whitehall 11
HM 12 Kyle Zehm St. Croix Falls 12
HM HM Isaiah Hernandez Kenosha Christian Life 11
HM NR Daniel Nordstrom Mineral Point 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 lb
New Old Wrestler School 19/20
1 2 Tanner Gaffey St. Croix Falls 11
2 3 Spencer Karban Coleman 11
3 1 Mitchell Gore Athens 12
4 4 Wade Stanger Ladysmith 11
5 5 Bryce Friday Markesan 12
6 6 Evan Grubbs Kenosha Christian Life 12
7 8 John Farkas Amherst 12
8 NR Dawson Wilmot Riverdale 11
9 9 Clay Berra Aquinas 12
10 HM Parker Renken Chequamegon 12
11 HM Josh Briggs Cadott 12
12 HM Raith Bauer Mondovi 12
HM 11 Wylie Dunn Whitehall 10
HM 12 Gavan Stark Hustisford 11
HM NR Jake Simon Cumberland 12
HM HM Jordan Arendt Random Lake 10
HM HM Braxton Wilson Fennimore 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

 

Archive: 2019-2020  D3 – Individual Ranking #3  Tuesday, December 24, 2019

106lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Luke Thaemert St. Croix Falls 12
2 2 Nolan McKittrick Royall 11
3 4 Lucas Sullivan Mineral Point 9
4 5 Brett Birchman Fennimore 9
5 6 Ian Radintz Glenwood City 9
6 3 Mark Szombathelyi Random Lake 11
7 7 Jonah Dennis Riverdale 10
8 8 Robert Flege Aquinas 9
9 9 Brooks Kraus Athens 10
10 10 Jesse Burg Cedar Grove/Belgium 9
11 11 John Nowak Coleman 9
12 12 Luke Misco Lena 9
HM HM Trenton Nicklaus Brillion 9
HM HM Mathias Hoogland Phillips 11
HM HM Hemi Steele North Crawford/Seneca 9
HM NR Isaiah Gauer Poynette 9
HM NR Edgar Hernandez Markesan 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Troy Dolphin Kenosha Christian Life 10
2 2 Caleb Delsman Reedsville 11
3 3 Grant Geiger Brillion 11
4 8(126) Remington Ladd Cameron 12
5 4 Dominic Leintz Clear Lake 9
6 5 Kaleb Casey Spring Valley/ Elmwood 10
7 6 Mason Welsh Iowa Grant/Highland 10
8 7 Justice Dilley Riverdale 11
9 8 Kevin Klemm Manawa 11
10 9 Ray LeMieux Coleman 9
11 10 Tanner Birenbaum Random Lake 11
12 HM Trapper Nafzger Mineral Point 10
HM 11 Logan Harel Cadott 10
HM 12 Hutson Kane Crandon 11
HM HM Logan Gaulke Stratford 10
HM HM Brecken Muench Fennimore 9
HM HM Carter Newton Markesan 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tanner Gerber Cameron 10
2 2 Remington Bontreger Lancaster 11
3 3 Josiah Berg Boyceville 10
4 4 Karter Stuttgen Stratford 11
5 5 Raiden Steele North Crawford/Seneca 11
6 6 Colten Klemm Manawa 11
7 7 Ethan Sanfelippo Random Lake 11
8 8 Brayden Sonnentag Cadott 9
9 9 Shane Larson Clear Lake 11
10 10 Mason Will St. Croix Falls 10
11 11 Jericho Helser Shiocton 11
12 12 Cole Slark Markesan 11
HM HM Noah Altmann Auburndale 10
HM HM Colbi Carey Mineral Point 10
HM HM Derick Vollendorf Ladysmith 11
HM HM Weston Reichle Cedar Grove/Belgium 9
HM HM Cole Shepherd Crandon 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Carter Greening Weyauwega-Fremont 12
2 2 Javis Pinter Kenosha Christian Life 11
3 3 Cash Stewart Poynette 10
4 4 Luke Blair Fennimore 12
5 5 Luis Lagunes Bonduel 11
6 6 Chance Gruber Coleman 10
7 7 Kaleb Sonnentag Cadott 10
8 9 Blake Delsman Reedsville 10
9 10 Juan Alonso Waterloo 11
10 11 Cael Large Ozaukee 11
11 HM Matthew Mendez Parkview 11
12 HM Tyler Schunck Shell Lake 11
HM HM Dawson Gross Pecatonica/Argyle 12
HM NR Ross Lindsey Mineral Point 10
HM HM Kacey Layton Riverdale 10
HM NR Brett Palubicki Crandon 9
HM NR Lucas Bean Three Lakes/Phelps 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Gavin Drexler Stratford 10
2 2 Tristan Hammen Random Lake 12
3 3 Cael Erickson Cedar Grove-Belgium 10
4 4 Noah Krahenbuhl Pecatonica/Argyle 11
5 5 Jaden Schienebeck Chequamegon 12
6 6 Colton Lovejoy Laconia 10
7 7 Brody Lee Fennimore 11
8 8 Bo Niewiadomski Rosholt 11
9 9 Will Bieber Coleman 9
10 11 Camron Dammann Pittsville 11
11 12 Jason Toellner Bonduel 11
12 10 Piersson Czaplinski Three Lakes/Phelps 10
HM HM Gavin Linjer Manawa 10
HM HM Jadin Atha Brookwood 12
HM HM Brett Baker Durand 11
HM HM Griffin Slezewski Southern Door 11
HM HM Bradley Demerath Shiocton 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Max Schwabe Stratford 12
2 3(145) Karson Casper Coleman 10
3 2 Alex Birchman Fennimore 12
4 3 Landon Kasper Reedsville 12
5 4 Tyler Kowalkowski Cedar Grove Belgium 12
6 5 Harley Rivera Kenosha Christian Life 10
7 6 Brant Cracraft Mishicot 10
8 7 Joseph Penchi La Crosse Aquinas 10
9 8 Aiden Brosinski De Soto 10
10 9 Ira Bialzik Boyceville 10
11 10 Gunnar Hamre Poynette 9
12 HM Dylan Baird Auburndale 12
HM 11 Ryan Applebee Tri-County 12
HM 12 Matt Anderson Clear Lake 11
HM HM Lance Crawford Mondovi 12
HM HM Jared Jahnke Shiocton 11
HM HM Josh Roloff Winnebago Lutheran Academy 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Kole Marko St. Croix Falls 10
2 2 Aidan Nutter Fennimore 12
3 4 Kolton Tesarik Mishicot 11
4 5 Hayden Kurth Dodgeland 12
5 6 Jake Rogers New Lisbon 12
6 7(152) Monty Jennings Ithaca/Weston 12
7 7 Garnett Stebane Brillion 10
8 9 Max Sokolski Bonduel 11
9 8(152) Kade Pinter Kenosha Christian Life 11
10 9(152) Sam Kuchta Coleman 12
11 HM Konner Stuttgen Stratford 9
12 8 Hunter Bruhn Phillips 12
HM 10 Carter Brunke Athens 12
HM 11 Tony Jopek Crivitz 12
HM 12 Bennett Schramski Cumberland 11
HM HM Nate Stuart Boyceville 11
HM HM Bryan Griffin Manawa 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Grant Englebert Southern Door 11
2 3 Korben Brown Parkview 11
3 4 Mason Lull Fennimore 12
4 5 Joey Bock Random Lake 12
5 6 Jacob Heiden Stratford 11
6 10 Kaleb Baumgart New Lisbon 12
7 11 Isaiah Wollet Johnson Creek 12
8 12 Karter Trace Brillion 11
9 HM Tristin Grant Cashton 12
10 11(160) Logan Clary Ithaca-Weston 12
11 HM Ryan Roy Wabeno/Laona 9
12 HM Evan Dammann Pittsville 12
HM HM Alex Scoville De Soto 11
HM HM Zach DeGroot Aquinas 12
HM NR Jodi Aguero Waterloo 11
HM NR Dylan Teunissen Cedar Grove/Belgium 11
HM NR Owen Kinzinger Coleman 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Aiden Vandenbush Random Lake 11
2 2(170) Tyler Blanchard Coleman 11
3 2 Carter Stebane Brillion 11
4 3 Nelson Wahl Cadott 11
5 4 Spencer Kraus Athens 12
6 6 Bennett Bergmann St. Croix Falls 11
7 HM Michael Kirch Chequamegon 12
8 7 Breed Shepard Crandon 12
9 8 Lane Meltesen Necedah 12
10 9 Andrew Benzing Dodgeland 11
11 10 Casey Dykstra Princeton 12
12 12 Blade Niewiadomski Rosholt 10
HM NR Jordan Keegan Riverdale 12
HM HM Josh Thomsen Horicon 11
HM HM Moises Lagunes Bonduel 12
HM HM Devin Brooks Markesan 10
HM HM Brayden Wolf Spring Valley/Elmwood 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Devin Dennee Stratford 12
2 3 Nolan Springer Mineral Point 11
3 4 Dylan Horstmeyer Marshall 12
4 5 Easton Schraepfer Pecatonica/Argyle 12
5 6 Tyler Lovejoy Laconia 12
6 7 Sawyer DeRuyter Cedar Grove-Belgium 11
7 8 Brandon Zamorano Horicon 12
8 9 Will Peters Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm 12
9 10 Mason Haas Amherst 11
10 11 Samuel Schwabe Random Lake 10
11 12 Ivan Ruble Clear Lake 12
12 HM Cal Dorota Iowa Grant/Highland 10
HM HM Adam Charnecke Rosholt 12
HM HM Steven Pfeiffer Cadott 12
HM HM Austin Pogreba Palmyra-Eagle 12
HM NR Cole Klimek Coleman 10
HM NR Mason Miles Fennimore 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Brady Spaeth Cadott 12
2 2 Logan Shramek Blair-Taylor 12
3 3 John Bieber Coleman 12
4 4 Tyler Hach Riverdale 12
5 5 Aaron Duenk Cedar Grove Belgium 12
6 6 Connor Vatland Westby 12
7 7 Tye Bader Dodgeland 12
8 8 Bryce Best Flambeau 11
9 6(195) Mason Hughes Mineral Point 11
10 10(195) Isaac Diaz Oconto 12
11 9 Brock Upson Random Lake 11
12 10 Ben Strehlow Weyauwega-Fremont 11
HM 11 Hunter Ford Stratford 11
HM 12 Colin Schuman Brillion 11
HM HM Dalton Turner Pecatonica/Argyle 12
HM HM Blake Flach Shell Lake 11
HM HM Reese Anderson Rosholt 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Tretten Joles Boyceville 11
2 2 Trevor Dennee Stratford 12
3 4 Shamus McLain Coleman 12
4 3 Isaac Banker Bonduel 11
5 5 Will Ahnen Fennimore 12
6 7 Gavin Tegels Cadott 10
7 8 Dustin Wolf Lancaster 12
8 9 Brock Sanger Weyauwega-Fremont 12
9 10 Isaac Diaz Oconto 12
10 11 Jack Moen Marshall 12
11 12 Jaden Bemis Crivitz 12
12 NR McKinley Erickson St. Croix Falls 11
HM HM Sam Galoff Brillion 10
HM HM Hunter Connahvichnah Menominee Indian 12
HM HM Max Brunner Chequamegon 12
HM HM Blake Siebert Cumberland 10
HM NR Tate Hirsch Pecatonica/Argyle 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Ethan Heil Edgar 12
2 2 Caden Stratka Lancaster 12
3 3 Cole Ebert Reedsville 10
4 4 Connor Westfall Athens 12
5 5 Ethan Tegels Cadott 12
6 6 Levi Galoff Brillion 11
7 7 Aaron Ragels Fennimore 12
8 8 Frank Koeppel Mishicot 12
9 9 Milan Monchilovich Cumberland 11
10 10 Lukas David Johnson Creek 12
11 11 Liam Herrick Whitehall 11
12 12 Kyle Zehm St. Croix Falls 12
HM HM Isaiah Hernandez Kenosha Christian Life 11
HM HM Raith Bauer Mondovi 12
HM HM Markus Ramirez Cedar Grove/Belgium 11
HM NR Dylan Nottestad Westby 10
HM NR Brody Zahn Coleman 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285lb.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Mitchell Gore Athens 12
2 2 Tanner Gaffey St. Croix Falls 11
3 5 Spencer Karban Coleman 11
4 6 Wade Stanger Ladysmith 11
5 3 Bryce Friday Markesan 12
6 4 Evan Grubbs Kenosha Christian Life 12
7 7 Nathan Pelke Mondovi 12
8 8 John Farkas Amherst 12
9 9 Clay Berra Aquinas 12
10 10 Mike Nelson Unity 10
11 11 Wylie Dunn Whitehall 10
12 HM Gavan Stark Hustisford 11
HM HM Josh Briggs Cadott 12
HM HM Jordan Arendt Random Lake 10
HM HM Richard Fieck Lena 11
HM HM Parker Renken Chequamegon 12
HM NR Braxton Wilson Fennimore
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

 

2019-2020  D3 – Individual Ranking #2 Wednesday, December 18, 2019

106 lbs.
New Old Wrestler School 19/20
1 1 Luke Thaemert St. Croix Falls 12
2 2 Nolan McKittrick Royall 11
3 4 Mark Szombathelyi Random Lake 11
4 8 Lucas Sullivan Mineral Point 9
5 6 Brett Birchman Fennimore 9
6 5 Ian Radnitz Glenwood City 9
7 7 Jonah Dennis Riverdale 10
8 9 Robert Flege Aquinas 9
9 HM(113) Brooks Kraus Athens 10
10 NR Jesse Burg Cedar Grove/Belgium 9
11 12 John Nowak Coleman 9
12 11 Luke Misco Lena 9
HM HM Trenton Nicklaus Brillion 9
HM HM Mathias Hoogland Phillips 11
HM HM Hemi Steele North Crawford/Seneca 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113 lbs.
New Old Wrestler School
1 3(120) Troy Dolphin Kenosha Christian Life 10
2 1 Caleb Delsman Reedsville 11
3 2 Grant Geiger Brillion 11
4 3 Dominic Leintz Clear Lake 9
5 4 Kaleb Casey Spring Valley/ Elmwood 10
6 5 Mason Welsh Iowa Grant/Highland 10
7 6 Justice Dilley Riverdale 11
8 7 Kevin Klemm Manawa 11
9 8 Ray LeMieux Coleman 9
10 HM(120) Tanner Birenbaum Random Lake 11
11 9 Logan Harel Cadott 10
12 10 Hutson Kane Crandon 11
HM 11 Logan Gaulke Stratford 10
HM HM Brecken Muench Fennimore 9
HM 12 Carter Newton Markesan 10
HM NR Trapper Nafzger Mineral Point 10
HM HM Andy Grant Glenwood City 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120 lbs.
New Old Wrestler School
1 1 Tanner Gerber Cameron 10
2 2 Remington Bontreger Lancaster 11
3 5 Josiah Berg Boyceville 10
4 6 Karter Stuttgen Stratford 11
5 7 Raiden Steele North Crawford/Seneca 11
6 8 Colten Klemm Manawa 11
7 6(126) Ethan Sanfelippo Random Lake 11
8 3(106) Brayden Sonnentag Cadott 9
9 9 Shane Larson Clear Lake 11
10 10 Mason Will St. Croix Falls 10
11 11 Jericho Helser Shiocton 11
12 12 Cole Slark Markesan 11
HM HM Colbi Carey Mineral Point 10
HM HM Derick Vollendorf Ladysmith 11
HM HM Tyson Bogacz Bonduel 9
HM NR Weston Reichle Cedar Grove/Belgium 9
HM NR Cole Shepherd Crandon 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126 lbs.
New Old Wrestler School
1 1 Carter Greening Weyauwega-Fremont 12
2 2 Javis Pinter Kenosha Christian Life 11
3 3 Cash Stewart Poynette 10
4 4(120) Luke Blair Fennimore 12
5 4 Luis Lagunes Bonduel 11
6 5 Chance Gruber Coleman 10
7 7(132) Kaleb Sonnentag Cadott 10
8 10 Remington Ladd Cameron 12
9 8 Blake Delsman Reedsville 10
10 9 Juan Alonso Waterloo 11
11 10 Cael Large Ozaukee 11
12 11 Eli Lucio Stratford 10
HM 12 Noah Altmann Auburndale 10
HM NR Matthew Mendez Parkview 11
HM HM Tyler Schunck Shell Lake 11
HM HM Sean McConnell Brillion 10
HM HM Dawson Gross Pecatonica/Argyle 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132 lbs.
New Old Wrestler School
1 1 Gavin Drexler Stratford 10
2 2(138) Tristan Hammen Random Lake 12
3 3 Cael Erickson Cedar Grove-Belgium 10
4 4 Noah Krahenbuhl Pecatonica/Argyle 11
5 5 Jaden Schienebeck Chequamegon 12
6 6 Colton Lovejoy Laconia 10
7 7(126) Brody Lee Fennimore 11
8 8 Bo Niewiadomski Rosholt 11
9 12 Will Bieber Coleman 9
10 9 Piersson Czaplinski Three Lakes/Phelps 10
11 10 Camron Dammann Pittsville 11
12 HM Jason Toellner Bonduel 11
HM HM Gavin Linjer Manawa 10
HM HM Jadin Atha Brookwood 12
HM HM Brett Baker Durand 11
HM HM Griffin Slezewski Southern Door 11
HM NR Bradley Demerath Shiocton 9
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138 lbs.
New Old Wrestler School
1 1 Max Schwabe Stratford 12
2 2(132) Alex Birchman Fennimore 12
3 4 Landon Kasper Reedsville 12
4 5 Tyler Kowalkowski Cedar Grove Belgium 12
5 6 Harley Rivera Kenosha Christian Life 10
6 NR Brant Cracraft Mishicot 10
7 7 Joseph Penchi La Crosse Aquinas 10
8 8 Aiden Brosinski De Soto 10
9 9 Ira Bialzik Boyceville 10
10 10 Gunnar Hamre Poynette 9
11 11 Ryan Applebee Tri-County 12
12 12 Matt Anderson Clear Lake 11
HM HM Lance Crawford Mondovi 12
HM HM Dylan Baird Auburndale 12
HM HM(145) Jared Jahnke Shiocton 11
HM HM Tommy Quinn Cameron 10
HM NR Josh Roloff Winnebago Lutheran Academy 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145 lbs.
New Old Wrestler School
1 1 Kole Marko St. Croix Falls 10
2 2 Aidan Nutter Fennimore 12
3 3 Karson Casper Coleman 10
4 4(152) Kolton Tesarik Mishicot 11
5 4 Hayden Kurth Dodgeland 12
6 5 Jake Rogers New Lisbon 12
7 6 Garnett Stebane Brillion 10
8 7 Hunter Bruhn Phillips 12
9 8 Max Sokolski Bonduel 11
10 10 Carter Brunke Athens 12
11 9 Tony Jopek Crivitz 12
12 NR Bennett Schramski Cumberland 11
HM 11 Nate Stuart Boyceville 11
HM 12 Brock Straks Markesan 10
HM HM Konner Stuttgen Stratford 9
HM HM Bryan Griffin Manawa 11
HM HM Matthew Harter Cashton 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152 lbs.
New Old Wrestler School
1 1 Grant Englebert Southern Door 11
2 2 Austin Mowery Westby 12
3 3 Korben Brown Parkview 11
4 3(138) Mason Lull Fennimore 12
5 5 Joey Bock Random Lake 12
6 6 Jacob Heiden Stratford 11
7 7 Monty Jennings Ithaca/Weston 12
8 8 Kade Pinter Kenosha Christian Life 11
9 11 Sam Kuchta Coleman 12
10 9 Kaleb Baumgart New Lisbon 12
11 HM Isaiah Wollet Johnson Creek 12
12 10 Karter Trace Brillion 11
HM NR Ryan Roy Wabeno/Laona 9
HM HM Evan Dammann Pittsville 12
HM HM Alex Scoville De Soto 11
HM HM Tristin Grant Cashton 12
HM NR Zach DeGroot Aquinas 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160 lbs.
New Old Wrestler School
1 1 Aiden Vandenbush Random Lake 11
2 3 Carter Stebane Brillion 11
3 2 Nelson Wahl Cadott 11
4 5(170) Spencer Kraus Athens 12
5 10 Jakob Horton Coleman 11
6 4 Bennett Bergmann St. Croix Falls 11
7 7(170) Breed Shepard Crandon 12
8 5 Lane Meltesen Necedah 12
9 6 Andrew Benzing Dodgeland 11
10 7 Casey Dykstra Princeton 12
11 8 Logan Clary Ithaca-Weston 12
12 9 Blade Niewiadomski Rosholt 10
HM 11 Josh Thomsen Horicon 11
HM 12 Moises Lagunes Bonduel 12
HM HM Devin Brooks Markesan 10
HM HM Michael Kirch Chequamegon 12
HM HM Brayden Wolf Spring Valley/Elmwood 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170 lbs.
New Old Wrestler School
1 1 Devin Dennee Stratford 12
2 2 Tyler Blanchard Coleman 11
3 3 Nolan Springer Mineral Point 11
4 4 Dylan Horstmeyer Marshall 12
5 6 Easton Schraepfer Pecatonica/Argyle 12
6 8 Tyler Lovejoy Laconia 12
7 9 Sawyer DeRuyter Cedar Grove-Belgium 11
8 10 Brandon Zamorano Horicon 12
9 11 Will Peters Chetek-Weyer./Prairie Farm 12
10 12 Mason Haas Amherst 11
11 HM Samuel Schwabe Random Lake 10
12 HM Ivan Ruble Clear Lake 12
HM NR Cal Dorota Iowa Grant/Highland 10
HM 11(182) Adam Charnecke Rosholt 12
HM HM Carl Travis Kenosha Christian Life 10
HM NR Steven Pfeiffer Cadott 12
HM NR Austin Pogreba Palmyra-Eagle 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182 lbs.
New Old Wrestler School
1 1 Brady Spaeth Cadott 12
2 2 Logan Shramek Blair-Taylor 12
3 3 John Bieber Coleman 12
4 4 Tyler Hach Riverdale 12
5 6(195) Aaron Duenk Cedar Grove Belgium 12
6 5 Connor Vatland Westby 12
7 6 Tye Bader Dodgeland 12
8 NR Bryce Best Flambeau 11
9 7 Brock Upson Random Lake 11
10 HM Ben Strehlow Weyauwega-Fremont 11
11 8 Hunter Ford Stratford 11
12 9 Colin Schuman Brillion 11
HM 10 Francisco Moreno Waterloo 11
HM 12 Sawyer Willis Ithaca/Weston 12
HM HM Dalton Turner Pecatonica/Argyle 12
HM NR Blake Flach Shell Lake 11
HM NR Reese Anderson Rosholt 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195 lbs.
New Old Wrestler School
1 1 Tretten Joles Boyceville 11
2 2 Trevor Dennee Stratford 12
3 3 Isaac Banker Bonduel 11
4 4 Shamus McLain Coleman 12
5 5 Will Ahnen Fennimore 12
6 HM Mason Hughes Mineral Point 11
7 7 Gavin Tegels Cadott 10
8 8 Dustin Wolf Lancaster 12
9 9 Brock Sanger Weyauwega-Fremont 12
10 10 Isaac Diaz Oconto 12
11 11 Jack Moen Marshall 12
12 HM Jaden Bemis Crivitz 12
HM 12 Sam Galoff Brillion 10
HM HM Hunter Connahvichnah Menominee Indian 12
HM HM Max Brunner Chequamegon 12
HM HM Riley Astle Ithaca/Weston 12
HM NR Blake Siebert Cumberland 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220 lbs.
New Old Wrestler School
1 1(285) Ethan Heil Edgar 12
2 1 Caden Stratka Lancaster 12
3 2 Cole Ebert Reedsville 10
4 3 Connor Westfall Athens 12
5 4 Ethan Tegels Cadott 12
6 5 Levi Galoff Brillion 11
7 6 Aaron Ragels Fennimore 12
8 9(285) Frank Koeppel Mishicot 12
9 7 Milan Monchilovich Cumberland 11
10 9 Lukas David Johnson Creek 12
11 HM Liam Herrick Whitehall 11
12 8 Kyle Zehm St. Croix Falls 12
HM 10 Isaiah Hernandez Kenosha Christian Life 11
HM 11 Raith Bauer Mondovi 12
HM HM Markus Ramirez Cedar Grove/Belgium 11
HM 12 Daniel Saylor Markesan 12
HM NR Keagan Stelzer Lourdes Academy 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285 lbs.
New Old Wrestler School
1 2 Mitchell Gore Athens 12
2 3 Tanner Gaffey St. Croix Falls 11
3 4 Bryce Friday Markesan 12
4 5 Evan Grubbs Kenosha Christian Life 12
5 6 Spencer Karban Coleman 11
6 7 Wade Stanger Ladysmith 11
7 8 Nathan Pelke Mondovi 12
8 HM John Farkas Amherst 12
9 10 Clay Berra Aquinas 12
10 11 Mike Nelson Unity 10
11 12 Wylie Dunn Whitehall 10
12 HM Andrew Elmhorst Manawa 11
HM HM Gavan Stark Hustisford 11
HM HM Josh Briggs Cadott 12
HM NR Jordan Arendt Random Lake 10
HM NR Richard Fieck Lena 11
HM NR Parker Renken Chequamegon 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________

2019-2020  D3 – Individual Ranking #1 Wednesday, December 11, 2019

106
New Old Wrestler School 19/20
1 Luke Thaemert St. Croix Falls 12
2 Nolan McKittrick Royall 11
3 Brayden Sonnentag Cadott 9
4 Mark Szombathelyi Random Lake 11
5 Ian Radintz Glenwood City 9
6 Brett Birchman Fennimore 9
7 Jonah Dennis Riverdale 10
8 Lucas Sullivan Mineral Point 9
9 Robert Flege Aquinas 9
10 Mitchell Anderson Clear Lake 9
11 Luke Misco Lena 9
12 John Nowak Coleman 9
HM Trenton Nicklaus Brillion 9
HM Mathias Hoogland Phillips 11
HM Hemi Steele North Crawford/Seneca 9
HM
HM
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
113
New Old Wrestler School 19/20
1 Caleb Delsman Reedsville 11
2 Grant Geiger Brillion 11
3 Dominic Leintz Clear Lake 9
4 Kaleb Casey Spring Valley/ Elmwood 10
5 Mason Welsh Iowa Grant/Highland 10
6 Justice Dilley Riverdale 11
7 Kevin Klemm Manawa 11
8 Ray LeMieux Coleman 9
9 Logan Harel Cadott 10
10 Hutson Kane Crandon 11
11 Logan Gaulke Stratford 10
12 Carter Newton Markesan 10
HM Andy Grant Glenwood City 11
HM Brecken Muench Fennimore 9
HM Kaden Clark St. Croix Falls 9
HM Brooks Kraus Athens 10
HM
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
120
New Old Wrestler School 19/20
1 Tanner Gerber Cameron 10
2 Remington Bontreger Lancaster 11
3 Troy Dolphin Kenosha Christian Life 10
4 Luke Blair Fennimore 12
5 Josiah Berg Boyceville 10
6 Karter Stuttgen Stratford 11
7 Raiden Steele North Crawford/Seneca 11
8 Colten Klemm Manawa 11
9 Shane Larson Clear Lake 11
10 Mason Will St. Croix Falls 10
11 Jericho Helser Shiocton 11
12 Cole Slark Markesan 11
HM Colbi Carey Mineral Point 10
HM Derick Vollendorf Ladysmith 11
HM Tanner Birenbaum Random Lake 11
HM Tyson Bogacz Bonduel 9
HM Cole Peter Brillion 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
126
New Old Wrestler School 19/20
1 Carter Greening Weyauwega-Fremont 12
2 Javis Pinter Kenosha Christian Life 11
3 Cash Stewart Poynette 10
4 Luis Lagunes Bonduel 11
5 Chance Gruber Coleman 10
6 Ethan Sanfelippo Random Lake 11
7 Brody Lee Fennimore 11
8 Blake Delsman Reedsville 10
9 Juan Alonso Waterloo 11
10 Cael Large Ozaukee 11
11 Eli Lucio Stratford 10
12 Noah Altmann Auburndale 10
HM Tyler Schunck Shell Lake 11
HM Sean McConnell Brillion 10
HM Kacey Layton Riverdale 10
HM Dawson Gross Pecatonica/Argyle 12
HM
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
132
New Old Wrestler School 19/20
1 Gavin Drexler Stratford 10
2 Alex Birchman Fennimore 12
3 Cael Erickson Cedar Grove-Belgium 10
4 Noah Krahenbuhl Pecatonica/Argyle 11
5 Jaden Schienebeck Chequamegon 12
6 Colton Lovejoy Laconia 10
7 Kaleb Sonnentag Cadott 10
8 Bo Niewiadomski Rosholt 11
9 Piersson Czaplinski Three Lakes/Phelps 10
10 Camron Dammann Pittsville 11
11 Dylan Weiss Random Lake 12
12 Will Bieber Coleman 9
HM Jason Toellner Bonduel 11
HM Gavin Linjer Manawa 10
HM Jadin Atha Brookwood 12
HM Brett Baker Durand 11
HM Griffin Slezewski Southern Door 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
138
New Old Wrestler School 19/20
1 Max Schwabe Stratford 12
2 Tristan Hammen Random Lake 12
3 Mason Lull Fennimore 12
4 Landon Kasper Reedsville 12
5 Tyler Kowalkowski Cedar Grove Belgium 12
6 Harley Rivera Kenosha Christian Life 10
7 Joseph Penchi La Crosse Aquinas 10
8 Aiden Brosinski De Soto 10
9 Ira Bialzik Boyceville 10
10 Gunnar Hamre Poynette 9
11 Ryan Applebee Tri-County 12
12 Matt Anderson Clear Lake 11
HM Lance Crawford Mondovi 12
HM Dylan Baird Auburndale 12
HM Matthew Crosby Lancaster 12
HM Jacob Hibbard Mishicot 10
HM Tommy Quinn Cameron 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
145
New Old Wrestler School 19/20
1 Kole Marko St. Croix Falls 10
2 Aidan Nutter Fennimore 12
3 Karson Casper Coleman 10
4 Haden Kurth Dodgeland 12
5 Jake Rogers New Lisbon 12
6 Garnett Stebane Brillion 10
7 Hunter Bruhn Phillips 12
8 Max Sokolski Bonduel 11
9 Tony Jopek Crivitz 12
10 Carter Brunke Athens 12
11 Nate Stuart Boyceville 11
12 Brock Straks Markesan 10
HM Jared Jahnke Shiocton 11
HM Bryan Griffin Manawa 11
HM Konnor Stuttgen Stratford 9
HM Matthew Harter Cashton 12
HM Zach Foley Cochrane-Fountain City 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
152
New Old Wrestler School 19/20
1 Grant Englebert Southern Door 11
2 Austin Mowery Westby 12
3 Korben Brown Parkview 11
4 Kolton Tesarik Mishicot 11
5 Joey Bock Random Lake 12
6 Jacob Heiden Stratford 11
7 Monty Jennings Ithaca/Weston 12
8 Kade Pinter Kenosha Christian Life 11
9 Kaleb Baumgart New Lisbon 12
10 Karter Trace Brillion 11
11 Sam Kuchta Coleman 12
12 Jodi Aguero Waterloo 11
HM Isaiah Wollet Johnson Creek 12
HM Evan Dammann Pittsville 12
HM Alex Scoville De Soto 11
HM Tristin Grant Cashton 12
HM Tyler Dormanen Boyceville 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
160
New Old Wrestler School 19/20
1 Aiden Vandenbush Random Lake 11
2 Nelson Wahl Cadott 11
3 Carter Stebane Brillion 11
4 Bennett Bergmann St. Croix Falls 11
5 Lane Meltesen Necedah 12
6 Andrew Benzing Dodgeland 11
7 Casey Dykstra Princeton 12
8 Logan Clary Ithaca-Weston 12
9 Blade Niewiadomski Rosholt 10
10 Jakob Horton Coleman 11
11 Josh Thomsen Horicon 11
12 Moises Lagunes Bonduel 12
HM Dylan Teunissen Cedar Grove/Belgium 11
HM Devin Brooks Markesan 10
HM Michael Kirch Chequamegon 12
HM Brayden Wolf Spring Valley/Elmwood 11
HM
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
170
New Old Wrestler School 19/20
1 Devin Dennee Stratford 12
2 Tyler Blanchard Coleman 11
3 Nolan Springer Mineral Point 11
4 Dylan Horstmeyer Marshall 12
5 Spencer Kraus Athens 12
6 Easton Schraepfer Pecatonica/Argyle 12
7 Breed Shephard Crandon 12
8 Tyler Lovejoy Laconia 12
9 Sawyer DeRuyter Cedar Grove-Belgium 11
10 Brandon Zamorano Horicon 12
11 Will Peters Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm 12
12 Mason Haas Amherst 11
HM Samuel Schwabe Random Lake 10
HM Ivan Ruble Clear Lake 12
HM Carl Travis Kenosha Christian Life 10
HM Tucker Lagerstrom Glenwood City 12
HM Matthew Betker Blair-Taylor 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
182
New Old Wrestler School 19/20
1 Brady Spaeth Cadott 12
2 Logan Shramek Blair-Taylor 12
3 John Bieber Coleman 12
4 Tyler Hach Riverdale 12
5 Connor Vatland Westby 12
6 Tye Bader Dodgeland 12
7 Brock Upson Random Lake 11
8 Hunter Ford Stratford 11
9 Colin Schuman Brillion 11
10 Francisco Moreno Waterloo 11
11 Adam Charnecke Rosholt 12
12 Sawyer Willis Ithaca/Weston 12
HM Dalton Turner Pecatonica/Argyle 12
HM Dakota Reinwald Horicon 12
HM Luke Schwengels Parkview 11
HM Cal Leahy St. Croix Falls 12
HM Ben Strehlow Weyauwega-Fremont 11
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
195
New Old Wrestler School 19/20
1 Tretten Joles Boyceville 11
2 Trevor Dennee Stratford 12
3 Isaac Banker Bonduel 11
4 Shamus McLain Coleman 12
5 Will Ahnen Fennimore 12
6 Aaron Duenk Cedar Grove Belgium 12
7 Gavin Tegels Cadott 10
8 Dustin Wolf Lancaster 12
9 Brock Sanger Weyauwega-Fremont 12
10 Isaac Diaz Oconto 12
11 Jack Moen Marshall 12
12 Sam Galoff Brillion 10
HM Mason Hughes Mineral Point 11
HM Hunter Connahvichnah Menominee Indian 12
HM Max Brunner Chequamegon 12
HM Jaden Bemis Crivitz 12
HM Riley Astle Ithaca/Weston 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
220
New Old Wrestler School 19/20
1 Caden Stratka Lancaster 12
2 Cole Ebert Reedsville 10
3 Connor Westfall Athens 12
4 Ethan Tegels Cadott 12
5 Levi Galoff Brillion 11
6 Aaron Ragels Fennimore 12
7 Milan Monchilovich Cumberland 11
8 Kyle Zehm St. Croix Falls 12
9 Lukas David Johnson Creek 12
10 Isaiah Hernandez Kenosha Christian Life 11
11 Raith Bauer Mondovi 12
12 Daniel Saylor Markesan 12
HM Liam Herrick Whitehall 11
HM Cezar Garcia De Soto 11
HM Cole Marten Stratford 10
HM Dylan Nottestad Westby 10
HM Brody Zahn Coleman 10
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________
285
New Old Wrestler School 19/20
1 Ethan Heil Edgar 12
2 Mitchell Gore Athens 12
3 Tanner Gaffey St. Croix Falls 11
4 Bryce Friday Markesan 12
5 Evan Grubbs Kenosha Christian Life 12
6 Spencer Karban Coleman 11
7 Wade Stanger Ladysmith 11
8 Nathan Pelke Mondovi 12
9 Frank Koeppel Mishicot 12
10 Clay Berra Aquinas 12
11 Mike Nelson Unity 10
12 Wylie Dunn Whitehall 10
HM Andrew Elmhorst Manawa 11
HM John Farkas Amherst 12
HM Markus Ramirez Cedar Grove/Belgium 11
HM Gavan Stark Hustisford 11
HM Josh Briggs Cadott 12
____________ ___________ ________________________ _______________________ _____________